اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به اتهام زنی دادگاه بحرین علیه ایران

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به اتهام زنی دادگاه بحرین علیه ایران

دولت بحرین نمی تواند با فرافکنی، طرح اتهامات واهی و صدور احکام ظالمانه و متهم کردن دیگر کشورها، بر نقض فاحش حقوق بشر و سرکوب معترضان در این کشور سرپوش بگذارد.

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به احکام صادره از سوی دادگاه بحرین علیه 139 تن از شهروندان این کشور، ایراد اتهاماتی در حکم مذکور علیه جمهوری اسلامی ایران را محکوم و این ادعاها را طبق معمول ادعاها و اتهاماتی بی پایه و اساس خواند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، «سید عباس موسوی» افزود: دولت بحرین نمی تواند با فرافکنی، طرح اتهامات واهی و صدور احکام ظالمانه و متهم کردن دیگر کشورها، بر نقض فاحش حقوق بشر و سرکوب معترضان در این کشور سرپوش بگذارد.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی اظهار داشت: مقامات بحرینی به جای سناریوسازی های امنیتی، تلاش کنند امنیت خود را نه از طریق تکیه بر ائتلاف های شکست خورده و پرداخت بهای گزاف به دیگران برای خرید امنیت، بلکه با اعتمادسازی و اصلاح رابطه خود با مردم و پاسخ به مطالبات مشروع آنان تامین کرده و به صدور احکام ظالمانه علیه معترضان پایان دهند.
به گزارش ایرنا، رژیم آل خلیفه روز گذشته (سه‌ شنبه) در ادامه اقدامات خصمانه علیه مردم بحرین و در تازه‌ ترین احکام قضایی، 69 شهروند بحرینی را به حبس ابد محکوم و تابعیت 138 نفر دیگر را سلب کرد.
بر اساس این گزارش، دادگاه‌های رژیم بحرین 69 شهروند را به زندان ابد، 39 تن دیگر را به تحمل 10 سال حبس و 23 نفر را به تحمل 7 سال زندان محکوم کردند.
همچنین این دادگاه‌ها، تابعیت 138 نفر از شهروندان بحرینی را سلب کرده اند. 

کپی