واحدی تاکید کرد

افزایش احتمال ابتلا به بیماری التهاب روده ای با مصرف سیگار و سزارین

اجتماعی /
شناسه خبر: 463602

مسئول بیماری های التهاب روده در پژوهشکده بیماری های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران به عوارض مصرف سیگار بر بیماری التهاب روده ای اشاره کرد و گفت: مصرف سیگار بر روی بیماری کرون تاثیر دارد و این بیماران باید مصرف سیگار را قطع کنند.

به گزارش ایران آنلاین،  دکتر همایون واحدی روز چهارشنبه در نشست خبری کنگره بیماری التهاب روده در پژوهشکده بیماری های گوارش و کبد افزود: این کار از سال 1374 آغاز شده و در سال های اخیر سرعت بیشتری در ثبت اطلاعات این دسته از بیماران داشتیم.


مسئول بیماری های التهاب روده در پژوهشکده بیماری های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: تاکنون اطلاعات بیش از 10 هزار ایرانی مبتلا به بیماری التهاب روده ای ثبت شده است.
وی تعداد بیماران در کشور را 3 تا 4 برابر افراد ثبت شده اعلام کرد و گفت: برآورد می شود حدود 40 هزار نفر در کشور مبتلا به این بیماری باشند.
واحدی این بیماری را قابل کنترل دانست و گفت: افراد مبتلا به بیماری التهاب روده با معالجه صحیح می توانند زندگی تقریبا عادی داشته باشند.
وی به عوارض مصرف سیگار بر این بیماری اشاره کرد و گفت: مصرف سیگار بر روی بیماری کرون تاثیر دارد و این بیماران باید مصرف سیگار را قطع کنند.
واحدی ادامه داد، زنانی که زایمان طبیعی دارند احتمال ابتلا به بیماری التهاب روده ای کمتر است و در مقابل سزارین احتمال ابتلا به این بیماری را بیشتر می کند.
وی چاقی را عامل ابتلا به این بیماری اعلام کرد و گفت: تحرک بدنی می تواند از ابتلا به بیماری التهاب روده ای جلوگیری کند، همچنین مصرف غذاهای آماده می تواند احتمال ابتلا را افزایش دهد.
این فوق تخصص گوارش به این بیماران توصیه کرد که کمتر از غذاهای چرب و گوشت قرمز استفاده کنند و در مقابل بیشتر میوه مصرف کنند.
دکتر فریبرز منصور قناعتی، دبیر علمی کنگره بیماری التهاب روده نیز در ادامه نشست خبری گفت: مشخصه بیماری التهاب روده ای اسهال است و در مراحل پیشرفته به اسهال خونی تبدیل می شود.
وی تاکید کرد: بیشترین شیوع این بیماری بین افراد 15 تا 35 ساله مشاهده می شود.
کنگره دو روزه کشوری بیماری‌های التهابی روده 29 و 30 فروردین ماه سال جاری در رشت با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می شود و جدیدترین دستاوردها و مباحث علمی مورد بحث و گفت‌و‌گو قرار می‌گیرد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.