حوادث جـــهان

حوادث /
شناسه خبر: 463051

ورود تمساح به استخر خانگی یک تمساح غول پیکر که با ورود به یک ویلای خصوصی در فلوریدا در استخر خانه شنا می‌کرد باعث وحشت ساکنان ویلا شد.

 
 
 
 
 
 
به گزارش دیلی میل، تمساح چند متری پس از ورود به ملک خصوصی «مایک ایوانز» در خلیج «پالم بیچ» فلوریدا وارد استخر شده و از شنا کردن لذت می‌برد که ساکنان ویلا با مشاهده آن، وحشت زده از امدادگران درخواست کمک کردند. در پی تماس تلفنی این خانواده یک دامپزشک حرفه‌ای به همراه تیم امدادگران فلوریدا به محل رفته و موفق به زنده‌گیری این حیوان شده و تمساح را به زیستگاهش بازگرداندند.
 
کشف مقبره ای زیبا در قاهره
 
باستان‌شناسان مقبره‌ای زیبا متعلق به یکی از اشراف سلسله سلطنتی پنجم را یافتند که به‌دلیل رنگ‌ها و نقاشی‌‌هایش مورد توجه محققان قرار گرفته است.به گزارش اسکای نیوز، تحقیقات نشان داده که مقبره متعلق به فردی به نام «خووی» بوده که در گذشته‌های دور مسئولیت‌های دولتی برعهده داشته و از طبقه اشراف جامعه بوده است.مقبره در 20 کیلومتری قاهره پیدا شده و با رنگ رزین سبز و نارنجی پس از گذشت 4300 سال بخوبی حفظ شده است.«محمد مگاه» از تیم حفاری در این باره گفت: «آرامگاه با یک راهرو کوچک به سمت یک اتاق هدایت می‌شود که در نهایت به اتاقی بزرگتر که قبر در آن قرار گرفته ختم می‌شود.»به عقیده کارشناسان، هنرنقاشی دیواره‌ها و کتیبه‌های زیبا می‌تواند بسیاری از گردشگران را شگفت‌زده کند.
 
بازسازی  سگ 4 هزارساله
 
 محققان اسکاتلندی موفق شدند سر یک سگ 4 هزار ساله را که جمجمه‌اش در آرامگاه جزیره «اورکنی» اسکاتلند پیدا شده بود بازسازی کنند.به گزارش ساینس، «امی تورنتون» هنرمند و محقق اسکاتلندی در این باره گفت: «انجام سی تی اسکن و استفاده از چاپ سه بعدی امکان بازسازی را آسان‌تر کرده است.»جمجمه حیوان در سال 1901  در یک آرامگاه کنار 8 جسد انسان پیدا شده بود. به نظر می‌رسد سگ‌ها نیز در سال‌های دور کنار صاحبان خود در آرامگاهشان در اسکاتلند به خاک سپرده می شدند.
 
برخورد مرگبار هواپیما و بالگرد در نپال
 
هواپیمای مسافربری نپال هنگام برخاستن از فرودگاه با یک بالگرد برخورد کرد.
به گزارش مقام‌های نپالی، این حادثه چهار کشته و پنج مجروح برجا گذاشت. هواپیما که متعلق به شرکت سومیت ایر بود در حال برخاستن از فرودگاه لوکلا به مقصد کاتماندو پایتخت نپال با یک بالگرد پارک شده در فرودگاه برخورد کرد.
ماه گذشته نیز براثر سقوط یک بالگرد در منطقه تاپلجونگ در شرق این کشور، هفت سرنشین این بالگرد از جمله وزیر جهانگردی نپال کشته شدند.
 
خروج میله فلزی از سر 
 
کارگر هندی که هنگام کار در تعمیرگاه میله فلزی در جمجمه‌اش فرو رفته بود به شکل معجزه‌آسایی از مرگ نجات یافت. به گزارش دیلی میل، «سانجای بائه» 21 ساله در حال انجام کار بود که ناگهان پایش سر خورد و در گودال تعمیرگاه افتاد اما میله فلزی در سرش فرو رفت.
دکتر «پرامود‌گیری» از تیم جراحی بیمارستان دهلی در این باره گفت: «بیمار دچار افت شدید فشار خون بود اما پس از 90 دقیقه جراحی موفق شدیم میله را از سرش خارج کنیم بدون آنکه به عصب‌های مهم سرش آسیب وارد شود.»
 
سقوط هواپیمای کوچک در زمین بیس بال
 
سقوط هواپیمای کوچک خصوصی در زمین بیس بالی در ایالت کانکتیکات امریکا 2 زخمی برجا گذاشت.
به گزارش یاهو، در زمان حادثه هیچکس در زمین بیس بال حضور نداشته و مجروحان دو مسافر هواپیما بوده‌اند که با کمک اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.
بنا بر گزارش‌های رسیده جراحات وارده هیچکدام از مسافران خطرناک نیست و تحت نظر پزشکان قرار دارند.
 
نجات دو سوارکار در ساحل بریتانیا
 
دو سوارکار که در ساحل بریتانیا در میان گل‌ولای گرفتار شده بودند با کمک امدادگران نجات یافتند.
به‌گزارش میرر، امدادگران ساحلی بریتانیا هنگامی که با یک هواپیمای کوچک در حال گشت زنی در منطقه بودند ،دواسب و سوارکارانش را که درون گل و لای ساحلی به دام افتاده بودند از مرگ حتمی نجات دادند.
امدادگران اعلام کردند که دو سوارکار و اسب هایشان را با استفاده از یک هواپیمای کوچک بدون سرنشین پیدا کرده و موفق به نجاتشان شده‌اند.
 
مرگ 6 کارگر در آتش‌سوزی خانه
 
6 کارگر مهاجر در حادثه آتش‌سوزی شهر العین امارات جان خود را از دست دادند.
به گزارش پلیس امارات، در حادثه آتش‌سوزی یک خانه کارگری در شهر العین امارات 6 کارگر که از اتباع آسیایی بودند کشته و چند نفر دیگرمجروح شدند.
براساس این گزارش، علت این آتش‌سوزی غیر عمدی اتصال برق بوده که پلیس امارات در حال بررسی و کارشناسی علت اصلی حادثه می‌باشد. 
اجساد کارگران به پزشکی قانونی منتقل شده است.
 
سقوط دختر کوچولو به چاه 34 متری
 
آتش‌نشانان هندی یک دختربچه 5 ساله را 8 ساعت پس از سقوط به چاه 34 متری زنده بیرون کشیدند.به‌گزارش «ان‌دی‌تی وی»، دختـــــربـــــــچه هنگامی که تلاش می‌کرد تا میوه درختی را که در نزدیکی چاه بود بچیند ناگهان به درون چاه سقوط کرد.این حادثه در نزدیکی روستای «آگاریالا» در هند رخ داده و کودک پس از نجات به بیمارستان منتقل شد تا تحت نظر پزشک قرار بگیرد.