فرمانده نیروی زمینی ارتش در نشست خبری:

ارتش امسال با هواپیماهای بومی رژه برگزار می‌کند

سیاسی /
شناسه خبر: 463038

نشست خبری به مناسبت ۲۹ فروردین روز ارتش با حضور امیر کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش در ستاد فرماندهی نزاجا برگزار شد. به گزارش «ایران»، فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه امام خمینی(ره) با نامگذاری روز بیست و نهم فروردین به نام ارتش، موجبات شکل‌گیری ارتشی انقلابی و ولایی را پدید آوردند، اظهار داشت: ارتش در مقاطع مختلف انقلاب توانست نقش مهم خود را بخوبی ایفا کند،

مرحله اول ابتدای انقلاب بود که به فرمان امام خمینی(ره) به مقابله با گروهک‌های ضد انقلاب پرداخت و توانست طومار آنها را درهم بپیچد و  مرحله دوم درخشش ارتش در دوران دفاع مقدس بود که نیروی زمینی ارتش در مرزها حضور یافت و توانست با دشمن متجاوز که حمایت استکبار جهانی را داشت، مقابله و آنها را متوقف کند و بعد از آن نیز موفق شد با همراهی سپاه و بسیج، دشمن را از خاک ایران اسلامی بیرون کند.
امیر حیدری با اشاره به خدمات ارتش در امدادرسانی به مردم در بلایای طبیعی مانند زلزله و سیل گفت: اکنون 21 یگان عمده نیروی زمینی، 3 قرارگاه ارتش، در کنار نزدیک به 700 دستگاه مهندسی ما در راهسازی‌ها و پل سازی‌ها  و امدادرسانی نسبت به سیل زدگان مشغول هستند. وی با تأکید بر اینکه تا زمانی که مردم عزیز این استان‌ها از ما اعلام رضایت نکنند و با دعای خیر بدرقه‌مان نکنند، ما از این مناطق سیل‌زده بیرون نخواهیم رفت و امدادرسانی را ادامه خواهیم داد، تصریح کرد: در سیل اخیر نیروی دریایی، هوایی و پدافند هوایی خاتم‌الانبیا و نیروی زمینی ارتش در کنار هم به خدمت‌رسانی به مردم پرداختند و اکنون  8 هزار و 600 سرباز همچنان در حال امدادرسانی هستند.
فرمانده نزاجا با اشاره به برنامه‌های روز ارتش خاطرنشان کرد: امسال در روز ۲۹ فروردین رژه به صورت معمول در استان‌های درگیر سیل برگزار نمی‌شود اما یگان‌های امدادرسان رژه خواهند رفت و به مناطق سیل زده اعزام می‌شوند، اما در سایر شهرها با قدرت مراسم رژه برگزار می‌شود و نیروهای ارتش آمادگی خود را نشان خواهند داد.
وی با بیان اینکه امروز در ۲۳ رسته نیروی زمینی تجهیزات بومی به‌کارگیری می‌شوند و همچنین در فناوری‌های زرهی، ضدزرهی، توپخانه و بالگرد به خودکفایی رسیده‌ایم، اظهار داشت: روز ارتش از دستاوردهای جدید نیروی زمینی رونمایی خواهیم کرد که بیشتر دستاوردهای امسال در حوزه‌های زرهی، ضدزره، پهپاد، انواع جمرها در فرکانس‌های مختلف و بهینه سازی تانک‌ها خواهد بود. امیر حیدری اعلام کرد: نیروی هوایی در رژه ۲۹ فروردین امسال تنها با هواپیماهای بومی آذرخش، رعد و کوثر رژه برگزار می‌کند؛ ضمن اینکه سوخت‌گیری هوایی نیز از بخش‌های ویژه رژه امسال نیروی هوایی در روز ارتش خواهد بود.