میانگین قیمت هر نسخه روزنامه در جهان چقدر است؟

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 462991

به‌نظر شما هزینه تمام شده برای هر نسخه روزنامه به‌طور میانگین چقدر است و مراکز رسانه‌ای با فروش روزنامه‌های کاغذی می‌توانند هزینه‌های خود را تأمین کنند؟ مرکز تحقیقاتی «داک‌داک‌گو» به‌تازگی مطالعه‌ای را در این زمینه انجام داده است تا به سؤال مذکور پاسخ دهد.

بر اساس این بررسی مشخص شد میانگین قیمت روزنامه‌ها در جهان از حدود 1.5 دلار در یک دهه گذشته به 3 دلار افزایش یافته است و در این میان هر نسخه از روزنامه‌هایی که در روزهای تعطیل یا پایان هفته عرضه می‌شوند حدود 5 دلار قیمت دارند. بر این اساس قیمت‌های در نظر گرفته شده برای روزنامه‌های بزرگی که در بریتانیا منتشر می‌شوند همین اعداد و ارقام را نشان می‌دهد. به‌عنوان مثال هر نسخه از روزنامه «دِیلی تلگراف» در طول هفته 1.40 پوند قیمت دارد، روزنامه «تایمز» با قیمت 1.30 پوند فروخته می‌شود، قیمت در نظر گرفته شده برای روزنامه «گاردین» 1.30 پوند است و روزنامه «فایننشیال تایمز» هم 1.20 پوند قیمت‌گذاری شده است.
افزایش میانگین قیمت روزنامه‌های جهان طی یک دهه اخیر به‌دنبال کاهش درج آگهی‌های تبلیغاتی در این رسانه کاغذی صورت گرفته است و همین مسأله باعث شده است کشورهای مختلف، تعرفه‌های متفاوت را برای چاپ و فروش روزنامه در نظر بگیرند.
دولت ترامپ در امریکا هم‌اکنون قوانین جدیدی را اعمال کرده است که به موجب آن هزینه کاغذ برای روزنامه‌های این کشور 22 درصد افزایش می‌یابد و این اتفاق باعث می‌شود در آینده نزدیک قیمت روزنامه‌های امریکا رشد قابل ملاحظه‌ای را تجربه کنند.
برخی روزنامه‌های بزرگ امریکایی نظیر «یواِس‌اِی تودی» یا «نیویورک تایمز» به مشترکان اینترنتی خود اعلام کرده‌اند که باید برای اشتراک ماهانه خود هزینه بیشتری پرداخت کنند و این اتفاق در حالی دنبال می‌شود که بیشتر روزنامه‌های بزرگ، سال گذشته را با ضرر مالی پشت سر گذاشتند و موفق به کسب درآمد بیشتر نشدند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.