نخستین جلسه ستاد بازسازی

وزیر کشور: بازگشت مردم به زندگی عادی رویکرد ستاد بازسازی مناطق سیل زده است

سیاسی /
شناسه خبر: 462921

وزیر کشور رویکرد اصلی ستاد بازسازی مناطق سیل زده را بازگشت و تحقق کامل جریان عادی زندگی مردم و روند اشتغال و تولید در مناطق سیل زده عنوان کرد

وزیر کشور رویکرد اصلی ستاد بازسازی مناطق سیل زده را بازگشت و تحقق کامل جریان عادی زندگی مردم و روند اشتغال و تولید در مناطق سیل زده عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور نخستین جلسه ستاد بازسازی امروز- دوشنبه - با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، محمد سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان،علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اسماعیل نجار رییس سازمان مدیریت بحران، تقی رستم وندی رییس سازمان امور اجتماعی، علی اصغر پیوندی رییس جمعیت هلال احمر و مدیران ارشد سایر دستگاه های عضو قرارگاه، در محل وزارت کشور و به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور برگزار شد.
«عبدالرضا رحمانی فضلی» در این نشست با تشریح اقدامات و جلسات مقدماتی برای تشکیل قرارگاه بازسازی، ماموریت اصلی ستاد را مدیریت کلان فرآیند بازسازی در قالب سیاست گذاری، تجمیع، ساماندهی و جهت دهی به اقدامات دستگاه های مسئول برای افزایش و ارتقای کارآمدی در روند بازسازی برشمرد.
وزیر کشور با مرور رهنمودهای مقام معظم رهبری و تاکیدات ریاست جمهوری، گفت: رویکرد اصلی ستاد بازگشت و تحقق کامل جریان عادی زندگی مردم و روند اشتغال و تولید در مناطق سیل زده است.
«محمود حجتی» وزیر جهاد کشاورزی هم در این نشست با اشاره به اولویت های مد نظر در حوزه کشاورزی، بر آغاز فوری عملیات اجرائی بازسازی تاکید کرد.
در این نشست همچنین، مدیران ارشد دستگاه های عضو، برنامه ها و نقطه نظرات دستگاه تخصصی و حمایتی خود را در ذیل ماموریت های ستاد، مطرح کردند و موضوعات مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیمات لازم نیز اتخاذ شد.