جزئیات سومین جلسه دادگاه متهمان موسسات مالی البرز ایرانیان و ولیعصر

دفاعیات امیرحسین آزاد/ اگر دنبال دلال‌بازی نیستید، شفاف‌سازی کنید/ بازداشت‌ها حقم است

سیاسی /
شناسه خبر: 462875

مدیر موسسه مالی ولیعصر: کل پولی که از مردم دریافت کرده‌ایم 162 میلیارد تومان بوده است/ من نه یک روز فراری بودم نه متواری؛ بازپرس به من گفت چرا ادامه دادی ول می‌کردی و می‌رفتی

به گزارش ایسنا، در ابتدای این جلسه قاضی صلواتی از نماینده حقوقی سازمان تعاونی روستایی خواست با حضور در جایگاه شکایت خود را اعلام کند.

 نماینده حقوقی این سازمان گفت: اداره امور شرکت برعهده هیات مدیره و مدیرعامل می‌باشد. از جمله تخلفات مسولان شرکت ولیعصر خرید املاک در تهران و... است. مسئولین سوء استفاده کردند و در جهت سواستفاده‌های مالی اقدام کردند و مسایل مالی روستاییان را در سایر بخش‌ها در جهت مصرف اشخاص خاص به مصرف رساندند.  

بیشتر بخوانید:  پسر استاندار دوران احمدی‌نژاد مفسد اقتصادی درآمد

وی افزود: تعاونی روستایی از اشخاص حقیقی و حقوقی تشکیل شده است و اداره امور شرکت ها و تعاونی ها مسولیت هیات مدیره انرا برعهده دارند تا سازمان تعاونی مرکز ایران پس از انجام حسابرسی متوجه شد که اعضای هیات مدیره منابع را از تعاونی خارج و صرف مصارف مالی بدون اجازه سهامداران در بخش های دیگر کرده اند مانند خرید مسکن در تهران و امل و مشهد که مغایر با اهداف تعاونی هاست.


نماینده حقوقی شرکت تعاونی روستایی ادامه داد: مسولین تعاونی ولیعصر زیر چتر تعاونی‌ها سوء استفاده کرده اند و به جای خدمات رسانی به بخش کشاورزی در جهت افزایش سود برخی افراد از منابع استفاده کردند که بعد از انجام حسابرسی شرکت تعاونی ایران اقدام به شکایت کرده است.

در ادامه قاضی از امیر حسین آزاد مدیرعامل شرکت تعاونی ولیعصر -متهم ردیف اول پرونده- خواست در جایگاه قرار گیرد و نسبت به اتهام افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی و جعل امضای روح‌الله رحمانی زاده و جعل مهر و خیانت در امانت از خود دفاع کند.
 
امیرحسین آزاد در دفاع از خود گفت: بنده هیچ کدام از اتهامات را قبول ندارم و اصلا تخلفی نکردم و در طول فعالیتم در صیانت از اموال مردم تلاش کردم و فکر می کنم کیفرخواست صادره تسویه حساب سیاسی با برخی از افراد است. در جلسه قبل آقای آقامیری نماینده دادستان به اشتباه اعداد مطرح شده در کیفرخواست را بیشتر از ارقام موجود قرایت می کرد که امیدوارم سهوی باشد.

این متهم افزود: مطلب دیگرم در رابطه با برگزاری دادگاه بصورت علنی است و دادگاه علنی یعنی اینکه پخش عمومی داشته باشد نه اینکه خبرگزاری ها مطالبی را از خودشان منتشر کنند مثلا در یک رسانه عکس ساختمانی چند طبقه را منتشر کرده اند و گفتند برای من است که اینگونه نیست. من تخلفی نکردم وباید گفته شود این اتهامات بنا به چه اسنادی است. بنده با بانک مرکزی و دادگاه کمال همکاری داشتم اما بانک مرکزی اصلا بنای ساماندهی تعاونی ها را ندارد.

وی افزود: من از روزی که روی کار امدم صدها نامه به بانک مرکزی ارسال کردم برای اینکه مجوز بگیرم اما جوابی ندادند. بانک مرکزی می گوید که به نامه ها جواب داده است اما چیزی بدست ما نرسیده است، شاید نامه ای که ارسال کردند در کشوی میز محل کارخودشان است. من حتی به آقای رییسی که آن زمان معاون اول قوه بود و آقای اژه‌ای و دادستان تهران نامه زدم. آقای سیف اعلام کرده که ۷ هزار تعاونی در کشور هست که من یکی و کوچکترین آنها بودم. چرا تعاونی‌های دیگر به مشکل نخوردند. بعد از ارسال نامه‌ها بانک مرکزی اعلام کرد که می‌توانید تابلوی موسسه مالی و اعتباری فردوسی را نصب کنید و بعداز آن هم گفت که اجازه تاسیس موسسه فردوسی را ندارید  و از تابلوی موسسه آرمان استفاده کنید. بانک مرکزی حتی یک نامه هم به ما نزده و همه چیز را شفاهی اعلام می کند تا هر زمانی که خواست زیر حرفش بزند.

امیرحسین آزاد متهم پرونده ادامه داد: بنده سمتی در تعاونی ولیعصر نداشتم، کیفرخواست طوری تنظیم شده که مطالب خلاف واقع بازگو می‌شود. هر تخلفی که عنوان شده است را شفاف بگویید که من چه کار کردم.  گفتید اموال را بردم. مشخص کنید چه میزان بوده است؟

اگر می‌دانستم در بانک مرکزی چه خبر است از اول وارد نمی‌شدم

وی افزود: بانک مرکزی بنایی برای حل مشکلات ندارد و  سامان دادنی در کار نداشت. من تلاش کردم از بانک مرکزی مجوز گرفتم. متأسفانه در بانک مرکزی یک دربان را نمی‌شود به راحتی دید. یک مؤسسه‌ای غلط یا درست تشکیل شده است اگر می‌دانستم در بانک مرکزی چه خبر است از اول وارد نمی‌شدم. بعنوان مثال تعاونی صالحین و وحدت هم بودند و چطور آنها سامان گرفتند اما موسسه ما ساماندهی نشد.

وی تصریح کرد: چهار مؤسسه وجود ندارد بلکه همان یک مؤسسه فعالیت دارد. من  تنها مجموعه‌ای بودم که کپی سرورم را دادم و کدام بانک این کار را می کند، حتی بانک ملی هم این کار را نمی‌کند و من اگر متخلف بودم سیستم آنلاین تشکیل نمی‌دادم. چه کسی می گوید از موسسه بازرسی نشده است و من بارها به بازرس ها اجازه دادم که بیایند و بازرسی کنند.

بازپرس به من گفت چرا ادامه دادی ول می‌کردی و می‌رفتی

متهم گفت: من  نه یک روز فراری بودم نه متواری. حتی پلیس آگاهی تلفنی مرا احضار می‌کرد و  هر دستوری که دادند را اجرا کردم. حتی بازپرس در مراحل مختلف به من گفت چرا ادامه دادی و ول می‌کردی و می‌رفتی. من بدون هیچ ادله‌ی و با وثیقه ۶۰۰ میلیاردی بازداشت شدم.

این متهم  افزود: مشخص نیست که چه جرمی داشته ام. آقای قاضی آبروی مومن بالاتر از خانه خداست اما اینجا ابروی من برده می شود. اصلا چرا سازمان تعاون روستایی خودش اقدام نکرد و مجوزها را باطل نکرد؟

وی در ادامه با انتقاد مجدد از عملکرد بانک مرکزی گفت:  آقای قاضی وقتی کسی بیاید جلوی دادگاه و بگوید با اقای صلواتی کار دارم. او را به داخل راه می دهند اما در بانک مرکزی نمی شود کسی را ملاقات کرد.

این متهم گفت: خوشحالم دادگاهی است و من می‌توانم از خود دفاع کنم. به عدالت دادگاه ایمان دارم و می‌توانم اینجا مسایل را بازگو کنم.

دادسرا برای اینکه مرا فراری دهد می‌گفت می‌خواهیم تو را بازداشت کنیم

وی افزود: تمام مطالبم قابل استعلام است. من همه اسناد و مدارک را تحویل دادم و رسید گرفته‌ام. دادسرای پولی و بانکی چندین بار به بهانه اینکه مرا فراری دهد می‌گفت می‌خواهیم تو را بازداشت کنیم و من را می‌ترساند اما من قصدی برای فرار نداشتم و نهایتا مرا بازداشت کردند و شعبه های بانکی تعطیلی شد. من در ان ایام ۹ ماه بازداشت بودم و ۱۳۵ روز در اگاهی بودم‌. من را بخواهید تا از خود دفاع کنم حتی در ان مدت یک جلسه درباره بانک مرکزی از من پرسیده نشد زیرا می گویند بانک مرکزی نهاد دولتی است و حرفش فصل الخطاب است.

وی افزود: من حتی دو روز قبل از بازداشت در حال مکاتبه با بانک مرکزی بودم.  من از آن زمان تاکنون ۲۸ ماه در بازداشتم و رویه غلط بانک مرکزی باعث این مشکلات شده است و حتی سازمان بورس به بانک مرکزی گفت که این موسسات مالی و تعاونی ها زیان ده هستند اما کسی توجه نکرد یعنی بانک مرکزی می دانست موسسات زیان ده هستند اما آنها را سهامدار می کرد. مگر می‌شود بانک مرکزی در جریان اقدامات موسسات تعاونی نباشد. اصلا موسسه کوثر کی مجوز داشته است؟ بانک مهر اقتصاد کجا ثبت شده است؟ در ثبت شرکت‌ها هنوز اسمش موسسه قرض الحسنه بسیجیان است اما شعبه‌های زیادی را درسراسر کشور به اسم بانک مهر اقتصاد دارد. آقای رییس جمهور اخیرا گفته است که می‌خواهیم بانک ها را سازماندهی کنیم. چطور الان یادتان افتاده است این کار را کنید.

امیرحسین آزاد: بازداشت‌ها حق من است چون وارد یک سیستم کثیف در بانک مرکزی شدم

متهم ردیف اول پرونده موسسات مالی ادامه داد: ما هم مثل شما مسلمان بوده‌ایم و اینقدر هم کافر نیستیم، ما هم کت و شلوار می‌پوشیدیم، چرا به ما توجهی نشد. 100 بار نامه به مسئولان بانک مرکزی نوشتم اما کسی گوش نداد. البته خودم هم مقصر هستم و این بازداشت‌ها حق من است چون وارد یک سیستم کثیف در بانک مرکزی شدم. هرکجای دنیا بروید حساب و کتاب دارد اما بانک مرکزی فقط یک سایت دارد که اعلام کند چه کسی مجوز دارد و چه کسی ندارد! مگر شفاف‌سازی بد است، چرا شرایط‌ها را اعلام عمومی نمی‌کنید و اگر دنبال دلال‌بازی نیستید باید شفاف‌سازی را انجام دهید.

وی گفت: کدام نامه به من زده شده است و جوابی نگرفته‌اید؟ شما اصلاً برای کارهایتان سندی به دست کسی نمی‌دادید و تلفنی درخواست‌هایتان را مطرح می‌کردید. من حدود 48 زونکن را تحویل بانک مرکزی دادم و تمامی کیفرخواست از روی اطلاعات و پرونده‌های تحویلی من تهیه شده است.

با 24 هزار نفر تسویه کردم، از  45 هزار نفر فقط 84 نفر مانده‌اند

وی خطاب به نماینده دادستان گفت: مگر پرونده من مالی نیست؟ پس چرا اصلاً یک بار هم حسابرسی نشده است؟ من اموالم را فروختم تا کار مردم رفع و رجوع شود اما تمام تلاشم را کرده‌ام تا کار مردم حل شود. من با 24 هزار نفر تسویه کردم و از مجموع 45 هزار نفر فقط 84 نفر مانده‌اند که آنها هم هرکدام یک میلیارد گرفته‌اند.

این متهم اضافه کرد: بازپرس پرونده به من گفته است که 6 هزار نفر شکایت کرده‌اند، من که این را نمی‌دانم اما از طریق بانک تجارت با همه تسویه شده است و وقتی به بازپرس می‌گویم که این موضوع را توجه کن و کیفرخواست را اصلاح کند می‌گوید به من ربطی ندارد و برو به دادگاه بگو، حتی بازپرس می‌گوید که علم من می‌گوید که اموال شما بی‌ارزش است، من بارها سند داده و ملک معرفی کرده‌ام اما کسی به آن توجه نمی‌کند.

کل پولی که از مردم دریافت کرده‌ایم 162 میلیارد تومان بوده است

وی گفت: کل پولی که ما از مردم دریافت کرده بودیم 162 میلیارد تومان بوده است یعنی کل پولی که در اختیار ما بوده همین عدد بوده است شما باید بروید و ببینید که از این 162 میلیارد چه میزان ملک خریداری شده، چه میزان تسهیلات داده شده و کجاها مصرف شده است.

متهم آزاد در ادامه لایجه دفاعی خود را قرائت کرد و با توجه به ایرادات آن  ادامه داد: اساس تشکیل پرونده قبل از استیجازه بوده و درصلاحیت دادگاه های ویژه نیست ، بنده به اتهامات بازپرس در اخذ اخرین دفاع اعتراض کردم اما متاسفانه به این موضوع رسیدگی نشده است.

وی، عدم کارشناسی و حسابرسی مالی در پرونده را ایراد دیگر کیفرخواست دانست و تصریح کرد: صدور دستور کارشناسی دقیق اموال را از محضر دادگاه استدعا دارم چرا که در کیفرخواست به موضوع حیف و میل اموال اشاره شده است. با وجود اخذ رضایت شکات متأسفانه تعداد دقیق آنها در کیفرخواست قید نشده است و مستندات موجود و مواجهه حضوری علیرغم تقاضاهایم با بانک مرکزی از سوی بازپرس پرونده صورت نگرفته است.

بازداشت یک متهم با قرار 6 هزار میلیارد تومانی

وی با اشاره به تأمین لاین اعتباری با بانک تجارت گفت: قرارداد با بانک تجارت به درخواست اینجانب بوده و بنده به صورت داوطلبانه آن را امضا کردم. علی ابراهیم بای سلامی که از نام مؤسسه البرز ایرانیان سوء استفاده می‌کرده است در حال حاضر با قرار 6 هزار میلیارد تومانی در بازداشت است و با مواجهه حضوری مشخص شد که ایشان از فعالیت تعاونی البرز ایرانیان اطلاع داشته است، لذا استدعا دارم در این خصوص استعلام گرفته شود.

متهم ردیف اول پرونده در خصوص اتهام کلاهبرداری گفت: بنده هیچگونه سوء نیتی نداشتم و هیچ مالی از سپرده‌های مردمی توسط اینجانب برده نشده و مانور متقلبانه برای بردن مال مردم انجام ندادم.

وی در ارتباط با اتهام جعل امضای روح‌الله رحمانی‌زاده و استفاده از سند مجعول گفت: هیچگاه امضای ایشان را جعل نکردم و نامه توسط آقای قریانی آماده شد و قرار بود برای امضاء به علی ابراهیم‌ بای سلامی داده شود و سپس بنده نامه را به بانک مرکزی تحویل دهم که طی تماسی گفتند ایشان در دفتر نیستند و بنده از طرف خودم امضاء زدم، بنده امضای ایشان را شبیه سازی نکردم اما فراموش کردم کلمه (از طرف) را بنویسم.

این متهم در ارتباط با اتهام جعل مهر البرز ایرانیان گفت: این مهر به دستور اینجانب ساخته نشده است و همزمان با فروش البرز ایرانیان توسط علی ابراهیم بای سلامی تحویل قریانی شد و اساساً در زمان سرپرستی بنده از مهر استفاده نشده است.

وی در ارتباط با اتهام جعل مهر مؤسسه فردوسی و آرمان تصریح کرد: استفاده از این مهر در زمان فعالیت بنده نبوده است و تصدی اینجانب از سال 94 به بعد بوده است در حالیکه این مؤسسات سال 92 تأسیس شد.

متهم آزاد در رابطه با اتهام خیانت در امانت گفت: اولاً سوء نیت شرط تحقق این جرم است که با منتفی بودن سوء نیت جرم خیانت در امانت نیز منتفی است. استفاده از وجوه سپرده گذاران توسط اینجانب با حسن نیت و برای سرمایه‌گذاری بوده است که وجوه دریافتی صرف سرمایه‌گذاری و اعطای تسهیلات گردیده است.

وی در خصوص نصب تابلوهای البرز ایرانیان، فردوسی و آرمان بیان کرد: اولاً نصب هیچکدام از تابلوها در حوزه مدیریت اینجانب نبوده است و از طرفی طی نامه بانک مرکزی به مؤسسه فردوسی اعلام شده است که سریعاً تابلوها را تغییر دهند که نامه آن در پرونده موجود است.

وی در ارتباط با اتهام انجام مانور متقلبانه به قصد فریب سپرده گذاران و صدور اوراق خارج از میزان سپرده گفت: هیچ مالی از سپرده گذاران توسط اینجانب برده نشده است و هیچ اوراق بدون پشتوانه و هیچ ضمانت نامه‌ای در دوران مدیریت بنده صادر نشده است.

آزاد: خرید خودروی لوکس جهت سرمایه‌گذاری بود/ سفرهای خارجی تفریحی از محل‌ سپرده سپرده‌گذاران نبود

متهم گفت: خرید خودروی لوکس جهت سرمایه‌گذاری بوده است و سفرهای خارجی تفریحی که در کیفرخواست به آن اشاره شده نیز از محل‌ سپرده سپرده‌گذاران نبوده است و ادعاهای موجود در کیفرخواست بدون دلایل و مستند است.

وی افزود: اینجانب با هیچ شخصی تبانی نکردم و در کیفرخواست مشخص نشده که نحوه آشنایی بنده با آقای قریانی چه دلیلی برای اخلال داشته است. همچنین در مورد اظهارات آقای قریانی درباره علت انتخاب اینجانب توسط ایشان و نیت قلبی وی  چیزی نمی‌دانم و ایشان خود باید در این رابطه صحبت کند. بنده هیچگاه اقراری در خصوص اعمال نفوذ توسط خودم یا شخص دیگری نداشتم. در بازپرسی پرسیدند که چگونه از آقای پورمحمدی، وقت ملاقات گرفتید که بنده پاسخ دادم توسط روح‌الله سوری که همشهری آقای پورمحمدی بودند و از دفتر ایشان اجازه ملاقات گرفتیم و این به معنای اعمال نفوذ نیست اما بازپرس این موارد را بر مبنای حدسیات خود مبنی بر اعمال نفوذ بیان کرده است.

قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: شما یکجانبه به دادگاه می‌روی، به بازپرس، دادسرا و بانک مرکزی هرچه دلت خواست گفتی. شما به واسطه پدرخانمت که استاندار بندرعباس بوده با رابطه وارد دفتر آقای پورمحمدی می‌شوی و مجوز را می‌گیری، اقاریر شما در پرونده و صورتجلسه قید شده است.

متهم گفت: تکذیب می‌کنم، این اقاریر، اقاریر آقای قریانی است.

قاضی صلواتی گفت: در دفاعیات خود بیان کردید که بانک مرکزی بحران‌سازی کرده است، بانک مرکزی کجا بحران‌سازی کرده است؟ به شما اجازه توهین داده نمی‌شود.

عاونی ولی عصر منابع مالی را بدون هماهنگی خارج می کرد

نماینده حقوقی سازمان تعاون روستایی ایران با طرح شکایتی علیه تعاونی ولی عصر گفت: پس از حسابرسی از شرکت ولی عصر مشخص شد که این شرکت بدون هماهنگی سازمان تعاونی روستایی ایران اقدام به خارج کردن منابع مالی از بخش کشاورزی به سایر بخش‌ها کرده است.
تعاونی ولی عصر منابع مالی را بدون هماهنگی خارج می کرد
به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، نماینده حقوقی سازمان تعاون روستایی ایران روز دوشنبه در سومین جلسه رسیدگی به اتهامات تعاونی های البرز ایرانیان، ولی عصر(عج)، فردوس و آرمان در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی که به صورت علنی و به ریاست ابوالقاسم صلواتی برگزار شد، این موضوع را مطرح کرد.
وی افزود: این تعاونی به خرید املاکی در شهرهای تهران، مشهد و آمل اقدام کرده است بدون اینکه از سازمان تعاونی روستایی مجوز بگیرد. شرکت‌های تعاونی طبق قانون مصوب سال های 44 و 50 تشکیل شده و بر اساس ماده چهار اساسنامه این شرکت ها حوزه فعالیت قانونی آنها روستاها است و اداره امور شرکت برعهده هیات مدیره و مدیرعامل شرکت است که پس از تایید مجمع عمومی نافذ است.

 قاضی صلواتی: اتهام متهم ردیف اول افساد فی الارض است
قاضی صلواتی اتهام امیرحسین آزاد متهم ردیف اول را افساد فی الاض از طریق اخلال عمده در نظام اقتصادی با علم به موثر بودن، کلاهبرداری مشدد، جعل امضای روح الله رحمانی زاده، استفاده از سند مجعول و جعل مهر البرز ایرانیان و آرمان اعلام کرد.
در ادامه امیرحسین آزاد ضمن معرفی خود گفت: بنده متولد سال 66 دارای مدرک کارشناسی هستم و هیچگونه سابقه کیفری ندارم. هیچ یک از اتهامات را قبول ندارم. زیرا هیچ تخلفی نکردم و در طول فعالیت تلاش کردم تا از مال مردم صیانت کنم.
این متهم ادعا کرد که کیفرخواست بر اساس تسویه حساب سیاسی با دیگران تنظیم شده است و افزود: نماینده دادستان ارقام را بیشتر از آنچه که هست در کیفرخواست اعلام کرده است. مثلاً چندبار مبلغ 1300 میلیارد را 13 هزار میلیارد اعلام کرده است.
وی افزود: علنی بودن دادگاه به معنای پخش دادگاه در رسانه هاست ولی گزارش های خلاف واقع در رسانه ها پخش شده است. مثلا یک منزل ویلایی را نشان می‌دهند و می‌گویند منزل من است در حالی که من چنین منزلی ندارم.
آزاد اضافه کرد: من هیچ سمتی در شرکت تعاونی ولی عصر ندارم ولی کیفرخواست به گونه ای نوشته شده که این دو پرونده یعنی البرز ایرانیان و ولی عصر با هم ادغام شده است.

متهم ردیف اول: بانک مرکزی بنای ساماندهی موسسات را نداشت
امیرحسین آزاد افزود: تمام تلاشم را در همکاری با مراجع قضایی و انتظامی و بانک مرکزی داشتم ولی بانک مرکزی از ابتدا بنای ساماندهی موسسات را نداشت. سازمان تعاون روستایی مجوز فعالیت به ما داد و در نهایت بانک مرکزی می‌توانست آن را باطل اعلام کند نه اینکه بلاتکلیف باشد.
وی گفت: من صدها بار مکاتبه کردم تا مجوز از بانک مرکزی بگیرم ولی ادعا می کنند که من به نامه های بانک پاسخ نمی دهم. من به حجت الاسلام و المسلمین رئیسی که آن زمان معاون اول قوه قضاییه بود و همچنین به حجت الاسلام محسنی اژه‌ای و دادستان تهران نامه نوشتم اما بانک مرکزی واقعیت را نمی گوید.
متهم ردیف اول افزود: هفت هزار تعاونی به گفته سیف رئیس سابق بانک مرکزی در کشور فعالیت می‌کنند ولی بانک مرکزی به صورت شفاهی دستور می‌دهد تا مدرکی از خود به جا نگذارد.

 آزاد: بانک مهر اقتصاد کجا ثبت شده

متهم ردیف اول با اشاره به سابقه موسساتی مانند کاسپین گفت: بانک مهر اقتصاد 2 هزار شعبه دارد اما شما بگویید در کجا ثبت شده و فقط به عنوان موسسه قرض الحسنه بسیجیان در ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.
وی با بیان اینکه موسسه تعاونی البرز ایرانیان 50 شعبه داشته است، افزود: من وارد سیستم کثیفی در بانک مرکزی شدم. چون در دنیا برای گرفتن هرگونه مجوزی اعلام می‌کنند که چه مدارکی نیاز است ولی بانک مرکزی باید شفاف‌سازی کند و بگوید شرایط تاسیس تعاونی اعتبار چیست.
آزاد اظهار داشت: بانک مرکزی به صورت تلفنی از من مدارک می خواستند و من مدارک را تحویل می دادم. من 48 زونکن به بانک مرکزی دادم ولی بانک مرکزی می گوید هیچ اطلاعی از موسسه تعاونی ولی عصر ندارد در حالی که من قبل از بازداشت با 240 هزار نفر از سرمایه‌گذاران تسویه حساب کردم.
وی افزود: از نماینده دادستان انتظار داشتم در چنین پرونده مالی یک گزارش حسابرسی هم تهیه می‌شد. از 45 هزار سپرده‌گذار 84 نفر مانده که هر کدام از این 84 نفر یک میلیارد تومان دریافت کردند. 6 هزار نفر رضایت دادند و گفتم کیفرخواست اصلاح شود ولی به من اعلام کردند که در دادگاه این مسئله را مطرح کنم.

 

ادامه دارد...