باند کیف‌قاپان کرجی بازداشت شدند

حوادث /
شناسه خبر: 462862

رئیس پلیس آگاهی استان البرز، از دستگیری اعضای باند کیف‌قاپی که اقدام به 63 فقره سرقت از زنان انجام داده بودند، خبر داد و گفت: تعدادی از این سرقت ها منجر به وارد آمدن آسیب جسمی به قربانیان شده است.

کیف قاپی

سرهنگ محمد نادربیگی از دستگیری اعضای باند کیف‌قاپی که اقدام به 63 فقره سرقت از زنان کرده بودند، خبر داد و اظهار داشت: به دنبال مراجعه تعدادی از شهروندان به پایگاه دوم پلیس آگاهی استان مبنی بر کیف‌قاپی از سوی سرنشین یک دستگاه پژو 405 در محدوده حصارک و ماهدشت کرج، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس  قرار گرفت.

وی افزود: طی تحقیقات تکمیلی از شکات محرز شد که راننده یک دستگاه خودروی پژو 405 با پلاک مخدوش، در ساعات اولیه روز اقدام به کیف‌قاپی از زنان کرده که تعدادی از این سرقت ها منجر به آسیب جسمی آن ها شده است.

استان البرز

سرهنگ نادربیگی افزود: کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی و تلاش های شبانه‌روزی در نهایت موفق به شناسایی خودروی مذکور شده و طی استعلام صورت گرفته، خودرو در یکی از مناطق کرج مشاهده و پس از تعقیب نامحسوس، در یک فرصت مناسب متوقف و راننده آن دستگیر شد.

پلیس آگاهی

رئیس پلیس آگاهی استان البرز ادامه داد: متهم در ابتدا منکر هرگونه سرقت شد، اما در مواجهه با مدارک و مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشوده و به 63 فقره کیف‌قاپی از زنان با همدستی یک نفر دیگر اعتراف کرد که با تلاش ماموران دستگیر و هر 2 متهم تحویل مراجع قضائی شدند .

وی با بیان این که تاکنون 43 نفر از مال‌باختگان شناسایی شده اند، اظهار کرد: تلاش برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد.

سرهنگ نادربیگی در پایان به شهروندان توصیه کرد: در صورت ضرورت برای عبور از مکان‌های خلوت، کیف دستی خود را نزدیک به خود و به سمت پیاده‌رو یا دیوار نگه دارند و در صورت بروز هرگونه حادثه مانند سرقت و جیب‌بری، بلافاصله طی تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 موضوع را به ماموران اطلاع دهند./فارس