لایروبی "خیاوچایی" اردبیل آغاز شد

استانها /
شناسه خبر: 462779

‌فرماندار شهرستان مشگین‌شهر گفت: با هدف کاهش آسیب‌های احتمالی از طغیان رودخانه‌ها در مشگین‌شهر لایروبی رودخانه خیاوچایی آغاز شد.

اکبر صمدی در جلسه مدیریت بحران در مشگین‌شهر اظهار کرد: تمهیدات لازم برای مقابله و پیشگیری از بلایای طبیعی و خطر احتمالی سیل در منطقه با کمک مسئولان دستگاه‌های مختلف اندیشیده شده تا در صورت بارندگی‌های احتمالی مشکل خاصی در رودخانه و مسیل‌ها اتفاق نیفتد.

وی خاطرنشان کرد: براساس تصمیم شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان لایروبی مسیل‌ها، پل‌ها، ابنیه‌های فنی و رودخانه‌ها در سطح شهرستان مشگین‌شهر شروع شده و سعی ما بر این است تا با کمترین خسارات اقدامات و رویکردهای پیشگیرانه را شاهد باشیم.

فرماندار مشگین‌شهر گفت: در همین راستا لایروبی رودخانه خیاوچایی با همکاری منابع آب شهرستان مشگین آغاز شده و امیدواریم به طول دو کیلومتر لایروبی در مسیر این رودخانه انجام شود.

وی بیان کرد: علاوه بر این رودخانه ما در سایر رودخانه و مسیرهای طغیانی شهرستان تلاش می‌کنیم تا عملیات لایروبی و پاکسازی حریم رودخانه‌ها را از ساخت و سازهای احتمالی انجام دهیم تا ایمن‌سازی به شکل درست و صحیح اتفاق بیفتد./ ایسنا