مدارس 10 شهرستان خراسان جنوبی تعطیل شد

حوادث /
شناسه خبر: 462739

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: با توجه به بررسی نقشه های هواشناسی و احتمال وقوع بارش های سنگین، مدارس 10 شهرستان استان فردا (دوشنبه) در مقاطع تحصیلی مختلف تعطیل است.

مدارس خراسان

محمدعلی واقعی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: مدارس شهرستان های بشرویه، درمیان، زیرکوه و نهبندان فردا در تمامی مقاطع تحصیلی تعطیل است.
وی با اشاره به تعطیلی تمامی مدارس روستایی در شهرستان سرایان افزود: مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی شهرهای سرایان، آیسک و سه قلعه نیز تعطیل خواهد بود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی همچنین از تعطیل بودن تمامی مدارس ابتدایی روستایی در شهرستان خوسف خبر داد و گفت: در شهرستان سربیشه نیز تمامی پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی و مدارس روستایی در بخش درح و بخش مرکزی این شهرستان تعطیل خواهد بود.

سیلاب

وی ادامه داد: تمامی پیش دبستانی های شهر قاین و مدارس ابتدایی و شبانه روزی روستایی در شهرستان قاین نیز تعطیل است.
واقعی با اشاره به اینکه تمامی مدارس ابتدایی و پیش دبستانی شهرستان فردوس برای روز دوشنبه تعطیل است گفت: مدارس روستایی و عشایری در منطقه یخ آب و چاه مسافر بخش دستگردان طبس نیز دوشنبه تعطیل خواهد بود.
بارش رگباری و شدید باران و احتمال وقوع سیلاب امروز نیز برخی مدارس خراسان جنوبی در 11 شهرستان استان را تعطیل کرد.

بارش باران

سامانه بارشی جدید که روز شنبه از سمت جنوب و غرب استان وارد خراسان جنوبی شد، با شدت زیاد تمامی شهرستان های استان را فراگرفت ولی در مناطق شرقی و جنوبی شدت بیشتری دارد.
این سامانه تا روز چهارشنبه هفته جاری در استان فعال است و اوج بارندگی ها برای روزهای یکشنبه و دوشنبه پیش بینی می شود.
با توجه به اخطاریه و هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران کشور و پیش بینی بارندگی های سنگین و شدید در منطقه، 302 تیم امدادی و عملیاتی در استان خراسان جنوبی به حالت آماده باش کامل درآمدند.
بارش های امروز (یکشنبه) موجب جاری شدن روان آب و سیلاب در برخی شهرستان های خراسان جنوبی شد و برخی راه های استان را مسدود کرد.
تاکنون به بیش از 500 نفر گرفتار سیلاب در خراسان جنوبی امدادرسانی شده است.
استان مرزی خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند 11 شهرستان دارد./ایرنا