پایان خونین متلک پرانی

حوادث /
شناسه خبر: 462727

گروه حوادث/ردیابی های پلیس برای دستگیری عاملان قتل پسر جوان آنها را به کارگاه مبل سازی رساند. به گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، ساعت 11 شب جمعه 23 فروردین مأموران کلانتری 153 شهرک ولیعصر در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت از جنایتی مرموز خبر دادند.


با اعلام این خبر تحقیقات آغاز و در بررسی‌های اولیه مشخص شد که پسر جوانی به نام مرتضی از سوی افرادی ناشناس به قتل رسیده است. درحالی که هیچ رد و سرنخی از عاملان جنایت در دست نبود کارآگاهان جنایی به بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل جنایت پرداختند. در بازبینی‌ها مشخص شد که پسر جوان با دو سرنشین یک موتورسیکلت درگیر شده وضربه‌ای به یکی از آنها می‌زند و متواری می‌شود. اما دومین راکب موتورسیکلت او را دنبال کرده و با چاقو او را به قتل رسانده است. در ادامه تحقیقات هویت موتورسواران به نام‌های علیرضا (۲۱ ساله) و محسن (۲۲ ساله) شناسایی شد. کارآگاهان در ادامه تحقیقات اطلاع پیدا کردند که آنها پیش از این نیز دارای سابقه نزاع و درگیری و همچنین موادمخدر هستند که بلافاصله پس از ارتکاب جنایت از محل سکونتشان نیز متواری شده بودند. اقدامات پلیسی برای شناسایی مخفیگاه متهمان ادامه داشت تا در نهایت مخفیگاه آنها در یک کارگاه رویه کوبی مبل در منطقه علی آباد قاجار شناسایی شد. سرانجام ساعت ۲ بامداد یکشنبه 25 فروردین هر دو نفر داخل کارگاه مبل دستگیر شدند.
محسن در اعترافات خود گفت: در حال پرسه زنی با موتور در شهرک ولیعصر بودیم که مقتول به ما متلک پراند. موتورمان را نگه داشتیم تا علت این کارش را بپرسیم که ناگهان مقتول با مشت ضربه‌ای به صورت علیرضا زد و درگیری آغاز شد.
او ادامه داد: آن شب من راننده موتور بودم و علیرضا ترک موتور نشسته بود. زمانی که مقتول به صورت علیرضا ضربه زد، من هم با چاقو ضربه‌ای به سمت گردن مقتول پرتاب کردم که چاقو به گردن او اصابت کرد و همانجا روی زمین افتاد. خیلی ترسیده بودم؛ با موتور بسرعت از محل فرار کردم. پیش از این مدتی به‌عنوان کارگر رویه کوبی مبل در یک کارگاه کار می‌کردم. به علیرضا پیشنهاد دادم تا در کارگاه مخفی شویم، اما پلیس به سراغمان آمد.سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با اعتراف هر دو متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس جنایی صادر شد و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.