حوادث جـــهان

حوادث /
شناسه خبر: 462725

پرواز نخستین هواپیمای دو بدنه نخستین هواپیمای دو بدنه جهان از فرودگاهی در نزدیکی لس آنجلس پرواز کرد. به گزارش اسپوتنیک، ویدئوی پرواز این هواپیمای دو بدنه که متعلق به شرکت Stratolaunch Systems است از فرودگاهی در نزدیکی لس آنجلس در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. توماس سوربوخن فیزیکدان «ناسا» این پرواز را یک رویداد تاریخی برای تیم طراحان نامید.وی گفت:«قصد داریم آن را به فضا و حتی فراسوی آن بفرستیم».
فاصله بال‌های بزرگترین هواپیمای جهان 117 متر است. این هواپیما مجهز به 6 موتور بوئینگ 747 می‌باشد. شرکت امریکایی قصد دارد با کمک این هواپیما اولین ماهواره را در سال 2020 به فضا برساند.

اقدام عجیب یک سیاهپوست در فروشگاه

پلیس امریکا یک مرد سیاهپوست را به جرم پرت کردن پسربچه 5 ساله‌ای از بالکن یک فروشگاه در «بلومینگتون» بازداشت کرد.
به گزارش دیلی میل، متهم 34ساله«امانوئل دشاون»  نام دارد که هنگام راه رفتن در بالکن فروشگاه ناگهان پسربچه را به پایین هل داده است.
پلیس اعلام کرد که انگیزه متهم از این رفتار روشن نیست زیرا هیچ نسبتی با مادر و پسر بچه نداشته است اما پرونده وی در اداره پلیس روشن کرد که متهم دو بار دیگر نیز با جرایم مختلف در همین فروشگاه بازداشت شده است. در پی این حادثه کارآگاهان تحقیقات خود را برای یافتن انگیزه متهم آغاز کرده و پسربچه نیز به بیمارستان منتقل شده است.

ادعای عجیب پدر در قتل عام خانواده


مرد امریکایی که همسر، دو فرزند کوچک و برادر خود را در آریزونای امریکا به قتل رسانده بود ادعا می‌کند که به دستور خداوند این کار را انجام داده است.
به گزارش دیلی میل، همه قربانیان در آپارتمانی در آریزونا و با شلیک گلوله جان خود را از دست داده‌اند.
اطلاعات پلیس نشان می دهد که متهم «آستین اسمیت» 30 ساله پس از دستگیری ادعا کرده که به فرمان خداوند این جنایت را رقم زده اما مأموران اطلاعاتی به‌دست آورده‌اند که بیان می‌کند مرد قاتل به ارتباط همسرش با برادر خود ظنین شده و به همین دلیل تمامی اعضای خانواده را بی‌رحمانه به قتل رسانده است.


عطری که رکورددار گینس شد


یک شرکت اماراتی در دوبی با ساخت شیشه عطری که با 3500 قطعه الماس تزئین شده بود رکورددار گینس شد.
به‌گزارش خلیج نیوز، این عطر علاوه بر شیشه زیبا رایحه‌ای عجیب داشته و قیمتش 1.295 میلیون دلار برآورد شده است.شیشه عطر درون جعبه‌ای با پایه چرخ‌دار قرار گرفته که در آن با کنترل باز و بسته می‌شود و بزرگ‌ترین اسپری کنترل از راه دور نیز به شمار می‌رود.

میهمان ناخوانده در کارخانه

ورود یک خرس سیاه به کارخانه‌ای در ایالت تنسی امریکا کارکنان این کارخانه را شوکه کرد.
به گزارش وایرد، پس از ورود حیوان به کارخانه دو افسر حیات وحش دست به کار شده تا بتوانند این حیوان 181 کیلوگرمی را از کارخانه خارج کنند. آنها برای خارج کردن خرس با استفاده از پرتاب دارت حیوان را بی‌هوش کرده‌اند.
در این حادثه هیچ یک از کارکنان کارخانه آسیب ندیده‌اند.

تیراندازی در باشگاه شبانه ملبورن


پلیس استرالیا از تیراندازی در یک باشگاه شبانه در شهر ملبورن خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، پلیس استرالیا اعلام کرد چند ناشناس شنبه شب در اطراف یک باشگاه شبانه در ملبورن استرالیا اقدام به تیراندازی کردند.
پلیس معتقد است افرادی که زخمی شده‌اند، کسانی هستند که ساعت ۳ بامداد (به وقت محلی) درحال خروج از باشگاه شبانه بودند.
از سوی دیگر، منابع خبری استرالیا اعلام کردند که در این حادثه هیچ‌کس کشته نشد و تنها تعدادی از افرادی که درحال خروج از باشگاه شبانه بودند زخمی شدند. تحقیقات برای شناسایی و دستگیری مهاجمان مسلح ادامه دارد.

پرنده عصبانی صاحب مزرعه را کشت


پرنده «کاسواری» در پی حمله به صاحب 75 ساله‌اش وی را با ضربه‌های قوی پاهایش به قتل رساند. به گزارش دیلی میل، این حادثه در مزرعه‌ای در ایالت فلوریدا رخ داد و گمان می‌رود که این پرنده هنگامی‌که صاحبش روی زمین افتاده با ضربات پی‌در‌پی و نوک زدن او را به قتل رسانده است.
گزارش‌های پلیس نشان می‌دهد که قربانی خود از پرورش دهندگان این پرنده بوده که تعدادی از این نوع پرنده را در مزرعه نگهداری کرده است. کاسواری نوعی پرنده مهاجم و شبیه شترمرغ کلاه‌خود دار است که از پرندگان بومی جنگل‌های گرمسیری گینه نو و شمال شرق استرالیاست.

پزشک ناباروری پدر 49 بچه است

نتیجه آزمایش‌های «دی‌ان‌ای» نشان می‌دهد که رئیس سابق یک بانک اسپرم در هلند پدر ۴۹ کودک است. یک سازمان غیردولتی دفاع از حقوق کودکان اعلام کرد که یان کاربات، پزشک متخصص ناباروری از اسپرم خود برای بارور کردن زنانی که به درمانگاه او مراجعه می‌کردند استفاده کرده است. این درمانگاه در نزدیکی روتردام، دومین شهر بزرگ هلند قرار دارد. یان کاربات که دو سال پیش فوت کرد، متهم است که به‌جای استفاده از اسپرم اهداکنندگان از اسپرم خود برای لقاح مصنوعی درمان جویان استفاده می‌کرده است. درمانگاهی که یان کاربات ریاست آن را برعهده داشت از سال ۲۰۰۹ میلادی تعطیل شده است. دادگاهی در هلند ماه فوریه سال‌جاری میلادی دستور داده بود «دی‌ان‌ای» یان کاربات در اختیار خانواده‌هایی قرار گیرد که پیش از این به درمانگاه او مراجعه کرده بودند.‌ این خانواده‌ها با استفاده از «دی ان ای» یان کاربات توانستند آزمایش لازم برای تشخیص هویت پدر کودکان را انجام دهند.وکیل خانواده‌های شاکی در دفاع از موکلان خود به نبود تشابه بین کودکان آنها با کسانی اشاره کرد که باید اهدا‌کننده اسپرم می‌بودند.