نمایش اکتورز استودیو ، این روزها در سالن ملک در حال اجر است

این مسیر جانفرسای جذاب و دیوانه وار

فرهنگی /
شناسه خبر: 462698

نمایش اکتورز استودیو به کارگردانی افشین واعظی اجرای عمومی خود را در سالن تازه تأسیس ملک آغاز کرده و گروهی بزرگ از هنرمندان جوان در این پروژه نمایشی نقش آفرینی می‌کنند. پروژه‌ای که در طول روزهای اجرا علاقه مندان هنر بازیگری را به بازی در اجراهای آینده خود از طریق ثبت نام دعوت می‌کند.

افشین واعظی کارگردان این نمایش که متولد شهریور ماه 1372 است و این شانس را داشته که تئاتر را از مسیر غیر دانشگاهی بیاموزد در یادداشتی که برای روزنامه ایران نوشت از دغدغه‌ای جانکاه که همواره مسیر یک بازیگر از آن می‌گذرد یاد کرده و آورده است:
«تا به حال ندیده‌ام که کسی به بازیگری تازه کار بگوید که خوب نیست، یا به بازیگری با سابقه حتی. ما رودر‌روی هم دائماً در حال تعریف و تمجیدیم و هیچوقت پیشرفت نمی کنیم و همیشه بهانه‌ای داریم برای خودمان که خوبیم و دیگران ما را نمی فهمند، البته که در این بین خیلی‌ها مأیوس می شوند و خیلی‌ها متوجه می شوند که برای این کار نیستند و می روند، خیلی‌ها هم دخل و خرجشان به هم نمی خورد و با وجود استعداد مجبور به ترک می شوند، اما «ما» می مانیم.
«ما» تحقیر می شویم و می مانیم دهانمان را می بندیم و می مانیم، عقده می کنیم و می مانیم تا روزش برسد، روزی که زجرها و دردهای دوران آموختن و استرس کشیدن و قضاوت شدن و خیانت دیدن‌ها تمام می‌شود و به قله به خیال خودمان رفیع بازیگری می رسیم وعکس می گیریم و جایزه می بریم و دیده می شویم و جلب توجه می کنیم و ناگهان... تازه می فهمیم که‌ ای وای این آنچه که فکر می کردیم نبوده و دوباره می‌مانیم در برزخ دیده شدن و قضاوت شدن و خیانت‌ها، این بار سخت‌تر و جان فرساتر از قبل و این بار دیگر راه برگشتی نیست...
حالا بماند که اگر با زجر و درد از این دوره گذر کنیم، دوره دردناک تری پیش رویمان هست به نام کنار گذاشته شدن، که مثل تیغی است که روی رگ بازیگر... آنجا که آنهایی که دوستمان داشته‌اند حالا کس دیگری را دوست دارند، و چقدر دردناک است...
اکتورز استودیو از ابتدا تا انتهای این مسیر جانفرسای جذاب و دیوانه وار است...
باشد که بدانیم و برای مرگ خودمان این همه شهوت نرانیم.»
کارگردان نمایش اکتورز استودیو پیش ازاین در نمایش‌های خرده جنایت‌های زن وشوهری، پچپچه‌های پشت خط نبرد بازی کرده و دو اثر هاراگیری و قیقاج از جمله آثاری هستند که کارگردانی کرده است. او در خلاصه داستان این نمایش آورده است: «رسیده و نرسیده می‌میریم.»
عباس خداوردیان، سعید عظیمی، محمدرضا فوج، وهاب امین الرعایا، سپیده بیگلری، محمدرضا علیپور، سیاوش قلعه وردی، کامران هوشمندیان، مهتاب کیان، حامد شریفپور، پروین صائبی، نسترن محمدی، امید رضایی، پوریا دژپور، علی پسیان، محمد تیموری، عاطفه غلامپور، الهه اقدام، امیر بشیره‌نژاد، یاسمن آریانی، آرزو ایرانخواه، سوسن برومند، آذین دشتی، شادی مهدی‌خانی، رضا طالبی، محمد علی بهداد، محمدکرمی، نازنین دیده ور، محمد سپهری، پریساجلالی، پانی افشاری، مهدیه مقدم، صدف علینژاد، لیلی خاقانی، محمدرضا حسینی کرم، ابوالفضل حمزه‌ای، حوا انصاری، شایان حاج اسماعیلی، آرمینا کریمی، صبا ابریشمی، مهسا اسلامی، آنیتا فرج‌زاده، دریا دستخوش، آرمینا محمودی، آرینا محمودی، میثم محمدخانی، علی ایزدی، سیما خالقی، ابوالفضل صفری، فرنگیس وزیری، کیمیا آهنگران، دلارام ابوحمزه، اشکان علیزاده، مبینا تحتا، مسعود عابدی، حسین نجفی، رزیتا زراعتی، عطا حسینی، احمد ریگی، آرمان علیرضایی، رویا دانشجو و افشین واعظی از جمله بازیگران این نمایش هستند.
دیگر عوامل این نمایش عبارتند از تهیه کننده: نسترن محمدی، مدیران تولید: سید عماد عامری و امیرسپهر تقی لو، دستیار تولید: امید رضایی، دستیار کارگردان: نگین لاجوردی، منشی صحنه: روژان نیکوزاد، موسیقی: امیر سلطان مرادی، طراح لباس: پگاه آذرکمان، طراح دکور: پگاه آذرکمان، طراح گرافیک: سینا افشار، طراح نور: وهاب امین الرعایا، مدیر تبلیغات: مریم شریعتی، روابط عمومی و تبلیغات مجازی: گروه هنری پژواک، عکاس: رضا جاویدی.

کلمات کلیدی