اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹

افزایش تولید، بیکاری را کاهش می دهد

افزایش تولید، بیکاری را کاهش می دهد

دبیر کل جمعیت تولید کنندگان ایران با بیان اینکه مقاوم سازی و فرهنگ سازی اقتصادی یکی از نیاز های ضروری کشور در حال حاضر است، گفت:یکی از مزایای تولید، پایین آمدن نرخ بیکاری است.

ایران آنلاین/ علی ظفرزاده در گفت و گو با رادیو تهران در برنامه جمعه با سیاست افزود:بعد از خروج آمریکا از توافق برجام باید کمیته ویژه ای در خصوص راه کارهای اقتصادی تشکیل می شد.
 مقاوم سازی و فرهنگ سازی اقتصادی یکی از نیاز های ضروری کشور در حال حاضر است.
وی ادامه داد: برای خروج از وضعیت فعلی باید فرهنگ تولید گرایی در عرصه ملی شکل بگیرد و دستگاه های اجرایی به امر تولید بها دهند.
علی ظفرزاده افزود: ما به دنبال این هستیم به جای واردات بی رویه کالاهای خارجی، تولیدات داخلی را تقویت کنیم.
وی با بیان اینکه یکی از آسیب های بزرگ در حوزه اشتغال سیاست های غلط حوزه پولی بانکی است، تصریح کرد: در شرایط فعلی باید تمام دستگاه ها دست به دست هم دهند تا بخش خصوص واقعی وارد کار شود.
وی خاطر نشان کرد: امروز تمام دنیا نگران دانش موشکی ایران هستند پس ما می توانیم با تکیه بر دانش داخلی در تمام حوزه ها موفق باشیم.
ظفرزاده افزود: برخی صاحبنظران معتقدند باید یک نهاد فرا قوه ای با اختیارات کافی ایجاد شود تا بتوان اقتصاد ایران را دوباره به دوران فعال و پویا بازگرداند و تا زمانی که در حوزه اقتصادی اصلاحاتی رخ ندهد نمی توان شاهد تحول در این حوزه بود./

کپی