اعضای شورای شهر تهران با رای قاطع خود در یکصد و سی و پنجمین جلسه شورا به شهرداری اجازه دادند که علاوه بر کمک های لجستیکی و مهندسی و اعزام نیرو به مناطق سیل زده کشور، تا سقف 10 میلیارد تومان نیز کمک های نقدی به این مناطق اهدا کند.

پیروز حناچی شهردار تهران صبح امروز در صحن علنی شورا برای ارائه لایحه 2 فوریتی کمک به مناطق سیل زده کشور حضور یافت و طی سخنانی از این لایحه دفاع کرد.

** نظرات مخالف و موافق
حسن رسولی خزانه دار شورا پس از سخنان شهردار تهران طی تذکری گفت: طبق قانون باید درآمدها در شهر تهران هزینه شود اما این لایحه که به صحن آورده شده، مغایر با قانون است.
وی ادامه داد: مقدار، جنس و شکل کمک ها اعلام نشده است و باید با شفافیت با مردم صحبت کنیم و پیشنهاد می کنم این لایحه تغییر پیدا کند.
رسولی خاطرنشان کرد: مجوز به شهرداری تهران جهت مساعدت باید تنها به کمک های لجستیکی و مهندسی محدود و از هر گونه کمک نقدی جلوگیری شود.
محمدجواد حق شناس دیگر عضو شورا نیز به عنوان موافق این لایحه گفت: ابعاد خسارت های سیل در 200 سال گذشته بی سابقه بود، تا کنون 78 نفر از هموطنان ما جان باخته اند و کل کشور و جامعه جهانی باید به کمک سیل زدگان بشتابند.
وی ادامه داد: دولت هم تلاش خود را کرد اما امکانات کافی نیست و باید تمام سازمان ها به کمک بیایند و خوشبختانه اقدامات شهرداری نیز در این خصوص قابل تقدیر بود.
حق شناس تاکید کرد: همبستگی ملی در این نوع بحران ها تجلی و نمود پیدا می کند و از سوی دیگر حضور نیروهای شهرداری در مناطق سیل زده موجب ورزیده شدن و با تجربه شدن این نیروهای در مواقع بلایای طبیعی می شود.
این عضو شورا همچنین پیشنهاد کرد که 10 میلیارد تومان علاوه بر کمک های لجستیکی به مناطق سیل زده از سوی شهرداری تهران اهدا شود.
به گزارش ایرنا، پس از استماع نظرات مختلف اعضای شورای با رای قاطع شهرداری تهران را مکلف کردند که تا سقف 10 میلیارد تومان به مناطق سیل زده علاوه بر کمک های مهندسی و لجستیکی اهدا و گزارش عملکرد خود را در این خصوص ردیف های یاد شده را پایان هر فصل ارائه کند./ایرنا