کاهش ۱۰۰ درصدی مرگ ناشی از تصادف در شیراز

استانها /
شناسه خبر: 462480

‌معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: نوروز امسال در مقایسه با نوروز سال گذشته شاهد کاهش ۱۰۰ درصدی فوتی ناشی از حوادث رانندگی در شیراز بودیم.

مجتبی زوربخش یکشنبه ۲۵ فروردین در جمع خبرنگاران گفت: نوروز سال گذشته هشت نفر براثر تصادفات رانندگی در شیراز فوت کردند اما این عدد امسال به صفر رسید.

او تمهیدات ترافیکی شامل نظارت تصویری، کنترل سرعت، ایمن سازی و اصلاح هندسی معابر را در این آمار دخیل دانست و گفت: در آمار فوتی ناشی از حوادث رانندگی طی سال ۹۷ در مقایسه با سال ۹۶ شاهد کاهش ۲۵ درصدی بودیم.

زوربخش گفت: سال ۹۷ تعداد ۱۴۴ نفر براثر حوادث رانندگی در شیراز فوت کردند حال آنکه این آمار در سال ۹۶ حدود ۱۹۱ نفر بوده است.

او کاهش ۲۵ درصدی فوتی ناشی از تصادفات رانندگی طی یکسال را نشان دهنده اثرگذاری اقدامات اجرایی شده و تعامل مثبت شهرداری شیراز و پلیس راهور دانست و گفت: سال گذشته ۱۷۰ نقطه حادثه خیز شهری در شیراز با همکاری پلیس راهور شناسایی و رفع خطر شد.

زوربخش تجهیز ۱۳ دستگاه خودرو سیار پلیس به دوربین نظارت تصویری را از دیگر اقدامات مؤثر این حوزه در کاهش سوانح رانندگی عنوان و اضافه کرد: توسعه مرکز کنترل ترافیک و توسعه دوربین‌های نظارت تصویری و کنترل سرعت در نقاط مختلف شیراز، بویژه کمربندی از مهمترین اقدامات در حوزه هوشمند سازی معابر و کاهش تصادفات شهری بوده است.

او با قدردانی از همکاری مردم، پلیس راهور و شهرداری‌های مناطق ۱۱ گانه در یکسال گذشته و نوروز ۹۸، گفت: در یکسال اخیر با اقدامات مناسب آموزشی در حوزه فرهنگ ترافیک، شاهد تفاوت‌های محسوسی هم به لحاظ رفتارهای ترافیکی عابران پیاده و هم به لحاظ رعایت قوانین رانندگی از سوی رانندگان بودیم. این اقدامات در کاهش سوانح بسیار اثرگذار بوده است./ ایسنا