بزرگداشتی برای «صیاد دل‌ها»

سیاسی /
شناسه خبر: 462090

امیر صیاد شیرازی اسوه وفاداری و عشق بود. فرمانده‌ای که معتقد بود قهرمان کسی است که در جهاد اکبر، بر نفس اماره خود غالب آمده باشد، آن طوری که آرزوی یک بار غفلت کردن و خدا را از نظر دور داشتن را در دل شیطان به گور فرستد. قهرمان کسی است که در وابستگی به خدا، آنچنان توانمند شده باشد که با اطمینان قلبی، مهیای انجام هر تکلیفی باشد که از محور ولایت بر عهده او بسپارند.

امیر صیاد شیرازی اسوه وفاداری و عشق بود. فرمانده‌ای که معتقد بود قهرمان کسی است که در جهاد اکبر، بر نفس اماره خود غالب آمده باشد، آن طوری که آرزوی یک بار غفلت کردن و خدا را از نظر دور داشتن را در دل شیطان به گور فرستد. قهرمان کسی است که در وابستگی به خدا، آنچنان توانمند شده باشد که با اطمینان قلبی، مهیای انجام هر تکلیفی باشد که از محور ولایت بر عهده او بسپارند. قهرمان کسی است که دل به دنیا نسپارد و در التهاب هجرت به دیاردوست، سر از پا نشناسد. 21 فروردین، روزی است که شهید علی صیاد شیرازی، یکی از بزرگمردان عرصه ایثار و از خود گذشتگی، قدم از عرصه خاکی بر می‌دارد و پای در گستره آسمان‌ها می‌نهد.
شهید صیاد شیرازی، مردی در نهایت خلوص، پاک نیت و صبور بود. او عمرش را در راه خدمت به اسلام و میهن، بر ضد دشمنان و به جنگیدن با آنان سپری کرد. بزرگمردی که قلبش همیشه برای مردم ایران می‌تپید. مردی که در سراسر کشور او را با نام رزمنده‌ای شجاع و ارتشی دلاور و صیاد دل‌ها می‌شناختند.
در مراسم بیستمین سالگرد شهادت سپهبد شهید علی صیاد شیرازی و گرامیداشت ۱۱۰ شهید شاخص نیروهای مسلح که با حضور مقامات عالی لشکری و کشوری و خانواده‌های معظم شهدا برگزار شد، سید یحیی رحیم صفوی مشاورعالی فرمانده معظم کل قوا به بیان خاطراتی از شهید صیاد شیرازی پرداخت. او از شهید صیاد به‌عنوان افسری دانشمند، اهل تفکر، صادق و با اعتماد به نفس یاد کرد و دو ویژگی منظم و خاکی بودن او را به‌عنوان فرمانده از ویژگی‌های شاخصش برشمرد.
رحیم صفوی نیز معتقد است که شهید صیاد شیرازی صیاد دل‌ها بود و با همین خصوصیتش موجب همدلی و همراهی سپاه و ارتش شد و در نیروی زمینی ارتش نیز تحول ایجاد کرد.
در بزرگداشت سالگرد شهادت سپهبد شهید علی صیاد شیرازی و گرامیداشت ۱۱۰ شهید شاخص نیروهای مسلح از کتاب «حرفی از آن هزاران» در خصوص شهدای شاخص نیروهای مسلح، وبگاه رسمی فرماندهان دفاع مقدس و اپلیکیشن فرماندهان دفاع مقدس رونمایی شد.