اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

من یک همیار پلیس هستم

من یک همیار پلیس هستم

من یک همیار پلیسم. همیشه و در همه حال همیار پلیسم. وقتی مدرسه تعطیل می‌شود، به پلیس راهنمایی کمک می‌کنم تا بچه‌ها را از خیابان رد کند. موقع سوار شدن بچه‌ها به سرویس مدرسه، مراقبشان هستم و با پرچم کوچکی که دستم می‌گیرم از راننده‌ها می‌خواهم کمی صبر کنند تا بچه‌ها سوار شوند.

  وقتی به میهمانی می‌رویم، توی راه دائم حواسم به دور و بر هست. من تخلفات رانندگی را می‌شناسم و حتی اگر پدرم تخلفی داشته باشد، خیلی زود به او تذکر می‌دهم. حتی ممکن است جریمه‌اش کنم. بله، درست شنیدید؛ جریمه. البته جریمه‌های من مثل جریمه‌های پلیس نیست و پدرم پولی بابت آن به من پرداخت نمی‌کند اما به هرحال این جریمه هم واقعی است و نشان می‌دهد پدرم در رانندگی تخلف کرده است.
ما امسال عید به سفر رفتیم. همان‌طور که برایتان گفتم برای من فرقی نمی‌کند تعطیل باشم یا نه، در همه حال وظیفه‌ام را به‌عنوان یک همیار پلیس انجام می‌دهم، خصوصاً در سفر که دیگر وظیفه‌ام هم بیشتر می‌شود. راستش را بخواهید این اولین سفری بود که بعد از اینکه همیار پلیس شدم، می‌خواستم بروم و برای آن هیجان داشتم. دلم می‌خواست از تمام چیزهایی که در مدرسه و در آموزش‌های همیار پلیس یاد گرفته‌ام، استفاده کنم. حواسم بود هروقت احساس می‌کنم پدرم خسته است، به او تذکر بدهم تا کنار بزند و استراحت کند.
چند بار هم تذکر دادم که آرام‌تر رانندگی کند و از سرعت مجاز بالاتر نراند. انصافاً پدرم به حرف‌های من گوش می‌کرد و ما با رانندگی خوب و مطمئن، سفر خوبی داشتیم.
راستی تعداد ما همیاران پلیس که همگی دانش‌آموز هستیم، در کل کشور بیشتر از 10 میلیون نفر است.
کپی