فتاح:

منازل ۲۷۵۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد در سیل تخریب شد

سیاسی /
شناسه خبر: 458641

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار کرد: امروز (شنبه) سوم فروردین، از کمک‌های مردمی و امدادی، یک میلیارد تومان به خانواده‌های گلستانی پرداخت می‌شود که خانواده‌های یک‌نفره 300 هزار تومان، دو نفره 400 هزار تومان، سه ‌نفره 500 هزار تومان، چهار نفره 600 هزار تومان و پنج نفر به بالا 700 هزار تومان دریافت خواهند کرد.

 سید پرویز فتاح  با بیان اینکه براساس تدابیر اندیشیده شده، منازل مددجویان امداد همه ساله تحت پوشش بیمه حوادث قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: بیمه حوادث منازل مسکونی مددجویان شهری 35 میلیون تومان و منازل روستایی 25 میلیون تومان است. همچنین بیمه اثاثیه منزل مددجویان شهر و روستا 15 میلیون تومان است و با توجه به این امر، خسارات وارده از سیل به طور کامل جبران خواهد شد.
 
رئیس کمیته امداد از توزیع بسته غذایی برای مددجویان گرفتار در سیل خبر داد و تاکید کرد: بسته‌های غذایی به ارزش 400 هزار تومان بین خانواده‌های آسیب‌دیده تحت حمایت خراسان شمالی در حال توزیع است.
 
فتاح خاطرنشان کرد: از ساعات اولیه وقوع سیل در گلستان، خراسان شمالی و مازندران، همکاران امداد با تمام قوا مشغول شناسایی نیازها و امدادرسانی به خانواده‌های تحت پوشش هستند.
 
وی ادامه داد: در پنج شهرستان گمیشان، گنبد، آق قلا، بندر ترکمن و آزادشهر در استان گلستان حدود دو هزار خانوار تحت پوشش امداد و در خراسان شمالی در شهرستان‌های راز و جرگلان و مانه و سملقان حدود 300 خانوار دچار آسیب و تخریب منازل شده‌اند.
 
رئیس کمیته امداد اظهار کرد: خوشبختانه در سیل اخیر هیچ‌گونه تلفات جانی در میان مددجویان امداد گزارش نشده است.
 
وی اضافه کرد:  کمیته امداد از همان ساعات اولیه کار رسیدگی به این خانواده‌ها را آغاز کرد و کالاهای اساسی مورد نیاز  این خانواده‌ها در حال توزیع است.
 
فتاح گفت: میزان آسیب منازل مددجویان در خراسان شمالی 20 تا 100 درصد گزارش شده است و 23 روستای شهرستان راز وجرگلان دچار سیل‌ شده‌اند.
 
رئیس کمیته امداد تاکید کرد: از محل کمک‌های امداد و خیران، برای تمامی مددجویان آسیب‌دیده، مسکن مقاوم احداث می‌شود.
 
فتاح با اشاره به خسارت سیل به حدود 450 خانوار مددجو در استان مازندران اظهار کرد: در سیل چند روز گذشته  استان مازندران 35 واحد مسکن مددجویی دچار تخریب کامل و حدود 250 واحد مسکونی دچار خسارت شده است.
 
وی تصریح کرد: در سیل اخیر به مددجویان تحت حمایت در شهرستانهای سیمرغ، ساری، جویبار،  میاندورود، سوادکوه، نکا و بهشهر خسارت وارد شد که بیشترین خسارت‌ها در شهرستان‌های سیمرغ و ساری بوده است./تسنیم

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.