معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با باین اینکه تعداد مجوزهای طرح ترافیک خبرنگاری در سال 98 نسبت به پارسال تغییری نخواهد کرد ، در خصوص نحوه توزیع این کارت ها نیز گفت: این موضوع در کمیسیون های شورای شهر تهران در دست بررسی است اما روند کاری مانند سال 97 است

سال گذشته 2 هزار و 240 طرح ترافیک ویژه خبرنگاران با تخفیف 90 درصدی از سوی شهرداری تهران به این قشر ارائه شد که البته این تعداد سهمیه صدای بسیاری از اهل رسانه را درآورد چرا که سهمیه ها نسبت به سال 96 یک سوم شده بود. 

محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران روز جمعه به خبرنگار ایرنا می گوید که امسال تعداد طرح های خبرنگاری تغییری نمی کند.
 

** ثبت نام طرح ترافیک پایتخت محدودیت زمانی ندارد


معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران همچنین گفت که ثبت نام در سامانه طرح ترافیک به منظور اخذ مجوز برای تردد در محدوده مرکزی شهر محدودیت زمانی ندارد و هر لحظه امکان پذیر است.
پورسیدآقایی تصریح کرد: برای طرح ترافیک از هیچکس ثبت نام نمی کنیم و شهروندان در هر ساعت شبانه روز می توانند با مراجعه به سایت my.tehran.ir نسبت به ثبت نام و شارژ حساب کاربری خود برای تردد در محدوده های مرکزی شهر اقدام کنند.
به گزارش ایرنا، طرح جدید ترافیک شهر تهران از روز شنبه 15 اردیبهشت سال گذشته اجرایی شد و در این طرح دیگر مجوز سالانه ورود به محدوده با دریافت مبلغ کلی در ابتدای سال صادر نمی شود و متقاضیان باید روزانه نسبت به اخذ مجوز ورود به این محدوده در شهر تهران اقدام کنند.
در شرایط کنونی 2 طرح محدوده «ترافیک» و «زوج و فرد» در شهر تهران اجرا می شود که ورود به محدوده ترافیکی منوط به داشتن مجوز ورود به محدوده طرح زوج و فرد براساس رقم سمت راست پلاک خودروهاست.
زمان اجرایی روزانه طرح جدید ترافیک 6:30 تا 19 است، ضمن اینکه روزهای پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیل نیز طرح های ترافیکی(ترافیک و زوج و فرد) اجرا نمی شود.
براساس طرح زوج و فرد تردد خودروها از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه‌های نواب و چمران براساس آخرین رقم سمت راست پلاک خودروها محدود است.
همچنین محدوده طرح ترافیک از سمت شمال خیابان مطهری، از سمت جنوب خیابان شوش، از سمت غرب خیابان کارگر و از سمت شرق خیابان شریعتی و 17 شهریور است. /ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.