روباتی که به تماشاگران المپیک توکیو کمک می کند

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 456935

تویوتا و پاناسونیک، در طول بازی های المپیک تابستانی توکیو، روباتهایی ویژه را برای کمک به تماشاگران ارائه می کنند. قرار است این روبات ها وظیفه همیاری تماشاگران را بر عهده داشته باشند.

سال آینده، ورزشکاران برجسته جهان در رقابت های تابستانی توکیو رقابت خواهند کرد. بعضی از بزرگترین شرکت های ژاپن نیز با خوشحالی از این فرصت برای نشان دادن آخرین فناوری خود استفاده خواهند کرد

مقامات پشت این بازی برخی از فناوری های مهم را برای نشان دادن روابط نزدیک ژاپن با روبات ها مورد استفاده قرار می دهند. ماساکی کامیا معاون برگزاری المپیک توکیو در این رویداد گفت: "روبات ها نباید مردم را بترسانند. روباتها رابطه ای دوستانه با انسانها دارند و میتوانند با انسانها همکاری کنند. "

 

تویوتا از سیستم های هوشمند بلندمدت برای توسعه طرح های روباتیک در ژاپن استفاده می کند. این شرکت یک حامی کلیدی رویدادهای المپیک است که 16 روبات پشتیبانی کننده انسان ها حمایت می کند. پاناسونیک نیز وظیفه  طراحی اسلایدهای هوشمند و روباتیک را بر عهده دارد که می تواند برای کنترل چمدان ها و بلند کردن اجسام سنگین نقش ایفا کند.

بازی های المپیک، تکنولوژی را به عنوان یک کانون درهم آمیخته با بازی ها ارائه می دهند. اما ژاپنی ها در این زمینه پیشگام هستند و می توانند نقشی پررنگ تر از دیگر کشورها ایفا کنند./ انتخاب

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.