رژیم صهیونیستی در پاسخ 100 نقطه در نوار غزه را بمباران کرد

شکاف در گنبد آهنین

بین الملل /
شناسه خبر: 456905
رژیم صهیونیستی در پاسخ 100 نقطه در نوار غزه را بمباران کرد  شکاف در گنبد آهنین

بهانه شلیک دو موشک از سمت نوار غزه به سوی تل آویو کافی بود تا مقامات رژیم صهیونیستی فرمان حمله را به جنگنده‌ها و بمب افکن‌های خود بدهند و بامداد دیروز جمعه بیش از 100 نقطه از باریکه غزه را که بیش از 13 سال است در محاصره بی‌رحمانه قرار دارد، بمباران کنند.


 به گزارش شبکه خبری المنار، به صدا درآمدن آژیر خطر در تل آویو، پایتخت رژیم صهیونیستی در پنجشنبه شب و فرار ساکنان به سمت پناهگاه‌ها حاکی از آن بود که سامانه دفاع موشکی رژیم صهیونیستی موسوم به گنبد آهنین باز هم نتوانسته کارش را انجام دهد و دو موشک شلیک شده به تل آویو یکی در منطقه «جوش دان» و دیگری در منطقه باز تل آویو فرود آمده بدون آنکه رهگیری یا منهدم شود. برخی منابع خبری حتی  زخمی شدن عده‌ای را بر اثر این پرتاب موشکی اعلام کردند.
رژیم صهیونیستی با استقرار چندین سامانه پدافندی مختلف در اطراف شهرهای مهم همچون تل آویو، پیکان، آرو و پاتریوت تلاش کرده است، با موشک‌های شلیک شده به سمت این شهرها مقابله کند اما با توجه به فرود آمدن موشک‌ها پنجشنبه شب در تل‌آویو عملاً همه این سرمایه گذاری‌ها که با همکاری امریکا صورت گرفته است با شکست مواجه شد.
مقامات تل آویو هم که از یک سو خشمگین از ناکارآمدی سیستم دفاعی گنبد آهنین و از سوی دیگر تشنه حمله به باریکه غزه بودند، به بهانه این پرتاب موشکی بسرعت بامداد دیروز جمعه فرمان حمله به نوار غزه را صادر کردند و در همان ساعات اولیه 100 نقطه از نوار غزه هدف بمباران صهیونیست‌ها قرار گرفت. آنها ادعا کردند در این بمباران‌ها بیش از 100 نقطه از پایگاه‌های گروه مقاومت اسلامی حماس را هدف قرار داده‌اند زیرا حماس عامل پرتاب موشک به تل‌آویو بوده و باید این اقدام تلافی جویانه علیه حماس باشد. این در حالی است که تا لحظه تنظیم گزارش نه حماس و نه هیچ یک از گروه‌های مقاومت فلسطینی مسئولیت پرتاب موشک به تل آویو را بر عهده نگرفته بودند.
جروزالم پست نیز در خبری که با هدف گرفتن انگشت اتهام به سوی حماس و دیگر گروه‌های مقاومت فلسطینی تنظیم شده بود، ادعا کرد، هیأتی از مصر که به نوار غزه آمده بودند تا درباره توافق‌های احتمالی با اسرائیل درباره نوار غزه گفت‌و‌گو کنند، پس از پرتاب موشکی پنجشنبه شب به سمت تل آویو؛ نوار غزه را ترک کردند.
این در حالی است که شبکه خبری المنار به نقل از یک منبع در جنبش جهاد اسلامی فلسطین با رد مسئولیت این حمله موشکی اعلام کرد، از نزدیک تحولات را زیر نظر دارد. گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، هیچ موشکی به سمت تل آویو شلیک نکرده است. در این بیانیه آمده است، ادعای شلیک این موشک‌ها زمانی مطرح شده که نشستی میان رهبران حماس و هیأت امنیتی مصر درباره تفاهمات و توافق‌های حاصله درباره نوار غزه در جریان بود.
ابومجاهد، سخنگوی کمیته‌های مقاومت فلسطین نیز در گفت‌و‌گو با شبکه خبری المیادین افزود، موشک‌های شلیک شده به سمت تل آویو ارتباطی با گروه‌های مقاومت فلسطین ندارد. ابومجاهد همچنین گفت: در صورتی که اشغالگران به حملاتشان به این منطقه ادامه دهند، اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت پاسخ هماهنگ و یکدستی را به این حملات خواهند داد. مقاومت اجازه نخواهد داد که اشغالگران از حملات به غزه برای تبلیغات انتخاباتی خود استفاده کنند و بدانند که مقاومت با پاسخ به این حملات، شکست سختی به آنها وارد خواهد کرد.
حازم قاسم، سخنگوی حماس نیز گفت، با وجود حملات اسرائیل علیه نوار غزه، مردم فلسطین از مبارزه با این رژیم عقب نخواهند نشست و مبارزه خود را تا شکستن محاصره ظالمانه ادامه خواهند داد. اراده ملت مقاومت بسیار سخت‌تر از حد تصور اشغالگر متجاوز است و این اراده می‌تواند پیروزی را محقق کند. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)، در جریان بمباران بامداد دیروز نوار غزه توسط صهیونیست‌ها بندر جدید غزه در غرب خان یونس هدف قرار گرفت و یک زوج فلسطینی هم زخمی شدند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.