اخبار

حوادث /
شناسه خبر: 456893

اسیدپاشی مرموز روی صورت خانم معاون گروه حوادث/ معاون مدرسه دخترانه وقتی می‌خواست از خانه‌اش خارج شود از سوی مرد نقاب‌داری مورد اسیدپاشی قرار گرفت. وی پس از انتقال به بیمارستان یکی از چشم‌هایش را از دست داد.


به‌گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، ساعت 8 صبح چهارشنبه 22 اسفند مأموران کلانتری 150 تهرانسر در جریان اسیدپاشی به چهره زن جوانی در یکی از خیابان‌های تهرانسر قرار گرفتند. مأموران کلانتری بلافاصله با سرپرست دادسرای امور جنایی تهران تماس گرفته و او را در جریان این حادثه قرار دادند. بدین ترتیب با دستور محمد شهریاری تحقیقات تخصصی در این خصوص آغاز شد و کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت وارد عمل شدند. در نخستین گام کارآگاهان به سراغ قربانی این اسیدپاشی رفتند.  زن جوان که صورتش آسیب دیده بود گفت: من معاون مدرسه دخترانه‌ای در پونک هستم. ساعت 8 صبح طبق معمول تمام روزها از خانه خارج شدم تا به مدرسه بروم. اما به محض اینکه در خانه را باز کردم، مردی با نقاب مشکی مقابل در ظاهر شد. او ظرف پلاستیکی در دست داشت و ناگهان مایع داخل ظرف را به روی صورتم پاشید بعد هم بلافاصله پای پیاده فرار کرد. آن موقع تصور نمی‌کردم که داخل ظرف پلاستیکی اسید باشد اما به محض اینکه مایع روی صورتم ریخت بشدت سوختم. تازه آن موقع متوجه اسید پاشی شدم. زن 37 ساله که از ناحیه صورت دچار سوختگی شده بود بلافاصله به بیمارستان سوانح و سوختگی منتقل شد. دکتر ده مرده‌ای، رئیس بیمارستان در رابطه با این حادثه به خبرنگار «ایران» گفت: زن جوان دچار سوختگی 5 درصدی شده است اما باتوجه به اینکه چشمش بشدت آسیب دیده بود به بیمارستان رسول اکرم منتقل شد. محمدشهریاری گفت: باتوجه به اینکه چشم معاون مدرسه دخترانه آسیب شدیدی دیده بود، یکی از چشم‌هایش تخلیه شد. تحقیقات برای شناسایی و دستگیری عامل این اسیدپاشی ادامه دارد.

ارسال بد افزار برای اخاذی

گروه حوادث/  پسر جوان با ارسال یک برنامه بدافزاری توانست رایانه زن جوان را هک کند و با دسترسی به تصاویر شخصی از وی اخاذی کند.
به‌گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، چندی قبل زن جوانی به پلیس فتا رفت و از اخاذی میلیونی مرد شیادی شکایت کرد. او گفت: چندی قبل با مرد جوانی در فضای مجازی آشنا شدم و در این مدت ارتباط دوستانه‌ای با هم داشتیم و چند عکس نیز برای هم ارسال کردیم. تا اینکه چند ماه قبل یک نرم‌افزار برای من ارسال کرد و گفت که این نرم افزار خدمات متنوع و زیادی دارد. من که به او اعتماد کرده بودم بدون تحقیق نرم افزار را در سیستم رایانه‌ام نصب کردم اما با نصب آن، او به همه تصاویر و فیلم‌های شخصی داخل رایانه‌ام دسترسی پیدا کردو با تهدید به انتشار از من اخاذی کرد. کارشناسان پلیس فتا با توجه به حساسیت پرونده، تحقیقات فنی و اطلاعاتی خود را آغاز کردند و مرد جوان را که در شهرکرج زندگی می‌کرد شناسایی و دستگیر کردند. در بازرسی از رایانه وی تصاویر و فیلم‌های شخصی زن جوان به دست آمد. متهم گفت: برای اخاذی از زن جوان در فضای مجازی ابتدا با او رابطه دوستانه برقرار و اعتمادش را جلب کردم. سپس با ارسال برنامه بدافزاری توانستم سیستم رایانه زن جوان را هک کنم. با دسترسی به اطلاعات شخصی و تصاویر خانوادگی و شخصی اش شروع به اخاذی از وی کردم. سرهنگ کاظمی، رئیس پلیس فتا تهران در ادامه گفت: با اعتراف متهم جوان تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.