مرجع تقلید شیعیان با اظهار تأسف از وضعیت تورم و گرانی‌ در کشور، گفت: ما مدّعی هستیم نظام ما یک نظام پاک است و مسئولان ما صالح هستند، پس چرا چنین مواردی پیش می‌آید، باید هر چه سریع‌تر و قاطعانه زمینه این دزدی‌ها را از بین برد تا بیت‌المال محفوظ بماند و اعتماد مردم به نظام اقتصادی و قضائی برگردد.

آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به لزوم ارتباط نظام جمهوری اسلامی با جهان و کشورهای منطقه، اظهار داشت: ریاست نظام جمهوری اسلامی ایران باید ارتباط با جهان به خصوص کشورهای منطقه با حفظ عزّت و مصالح نظام باشدتا با تدبیر و عقلانیت بتوانیم به نفع عزّت و پیشرفت اسلام و مردم عزیزمان گام برداریم.

وی با اظهار تأسف از وضعیت تورم و گرانی‌ در کشور، افزود: مردم ایران متدیّن، صالح و بسیار شریف هستند که در این اوضاع و شرایط بد اقتصادی، برای خدا و به خاطر اسلام صبر می‌کنند.

مرجع تقلید شیعیان گفت: اخلاق و بردباری مردم وظیفه مسئولان را بسیار سنگین می‌کند، تمام هم و غم مسئولان باید ادای وظیفه نسبت به این مردم شریف و بزرگوار باشد تا بتوانند اسباب رنج و زحمت آن‌ها را برطرف و موجبات آسایش و رفاه ایشان را فراهم آورند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه گفت: اخباری که انسان راجع به اختلاس‌ها و دزدی‌هایی که در نظام اقتصادی کشور می‌شود را می‌شنود بسیار ناراحت‌کننده و تعجّب‌آور است، این اختلاس‌ها اصلاً در شأن نظام جمهوری اسلامی و مردم بزرگوار ایران نیست.

آیت الله صافی گلپایگانی بیان کرد: چرا سیستم اقتصادی و نظام بانکی ما باید طوری باشد که به راحتی بتوانند این‌طور پول بیت المال را ببرند و خودشان هم فرار کنند، چرا بستر و زمینه اینگونه دزدی‌ها آماده و فراهم است، همین موضوعات است که اسباب ناراحتی و نارضایتی مردم می‌شود.

وی ادامه داد: ما مدّعی هستیم که نظام ما یک نظام پاک است و مسئولان ما صالح هستند، پس چرا چنین مواردی پیش می‌آید، باید هر چه سریع‌تر و قاطعانه زمینه این دزدی‌ها را از بین برد تا بیت المال محفوظ بماند و اعتماد مردم به نظام اقتصادی و قضائی برگردد.

مرجع تقلید شیعیان در پایان، از دستاوردهای سفر رئیس جمهور، مخصوصاً بحث رایگان‌شدن ویزای سفر که موجب خوشحالی مردم و دوستداران اهل بیت (ع) شد، تقدیر و تشکر کرد./ تسنیم

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.