سماعیل نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور شب گذشته از چند ربات و دستگاه امدادگر دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه آتش‌نشانی، زمین‌لرزه و همچنین کمک به معلولان بازدید کرد.

 اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور شب گذشته از چند ربات و دستگاه امدادگر دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه آتش‌نشانی، زمین‌لرزه و همچنین کمک به معلولان بازدید کرد.


مرتضی موسی‌خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین عنوان کرد: ربات امدادگر آتش‌نشان ایندرا با ۱۳۰ کیلو وزن و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه ساخته شده و قادر است در حجم انبوه آتش به اطفای حریق بپردازد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین ادامه داد: آمادگی لازم برای نصب گزینه‌های موردنظر سازمان مدیریت بحران بر روی این ربات وجود دارد.

موسی خانی سپس به تشریح خودروی ۲ نفره برقی و دستگاه کمک به معلولان در استخر پرداخت و گفت: وجود مهندسان خبره باعث شده است تا الگوریتم‌های لازم برای طراحی هر نوع ظرفیت‌های امدادی بر روی ربات‌ها فراهم باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین همچنین عنوان کرد: ساخت این ربات‌های کاربردی بعد از حادثه پلاسکو ضرورت پیدا کرد و ایده آن‌ها توسط مهندسان دانشگاه رقم خورد.

موسی‌خانی یادآور شد: در گذشته نیز ساخت ربات‌های فوتبالیست توسط مهندسان دانشگاه آزاد بدون بودجه دولتی شروع شده بود و دانشگاه آزاد در این زمینه پیشرو است./ایسنا

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.