نقش پررنگ توییتر در "برگزیت"

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 456165

توییتر و فیس بوک از مدت ها پیش به علت نقش مهم خود در مسائل سیاسی مثل انتخابات، در تیررسی انتقاد احزاب و گروه های سیاسی سراسر جهان قرار گرفته اند. اکنون به نظر می رسد نقش توییتر در برگزیت بسیار پررنگ تر از آن بوده که تا کنون تصور می شده است.

یک مطالعه جدید نشان داده که حساب های توییتری راست افراطی طرفدار برگزیت در اجرای نقشه های خود و سازماندهی کاربران به سمت رای دادن به برگزیت از توییتر استفاده کرده اند.

بر اساس این مطالعه بسیاری از این حساب ها فعالیت هایی مشکوک داشتند و جالب تر این که اکثر این حساب ها هویتی از ایالات متحده داشتند. این حساب ها اقدام به انتشار توییت هایی بحث انگیز برای خروج از اتحادیه اروپا، می کردند و تلاش داشتند از این فرایند حمایت کنند.

یافته های این تحقیق اخیرا به عنوان بخشی از یک مطالعه منتشر شده و توسط شرکت فناوری سایبری F-Secure فنلاند باز تاریخ  4دسامبر تا 13 فوریه 2019 روی  24 میلیون توییت از 1.65 میلیون کاربر بررسی شده است.

کاربرانی که توییت های مشترک از حسابهای Pro-Brexit را به اشتراک می گذاشتند رفتارهای مشکوک را نشان داده اند که به محققان نشان می داد ممکن است درواقع این حساب ها را روبات ها هدایت می کنند.

اندی پاتل، یکی از محققان ارشد مرکز هوش مصنوعی F-Secure، در بیانیه ای گفت: "فعالیت های غیرعادی در رابطه با جنبش های سیاسی و حوادث گاهی اوقات می تواند نشان دهنده فعالیت روبات ها یا گسترش نادیده گرفتن اطلاعات باشد، تحقیقات ما نشان می دهد که یک تلاش جهانی در از سوی حزب راست برای ترک اتحادیه اروپا در جریان است."

شرکت های فناوری، از جمله توییتر، فیس بوک و گوگل، تحت فشار زیادی قرار گرفته اند تا تلاش بیشتری برای جلوگیری از گسترش اطلاعات غلط، به ویژه پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 2016،  آمریکا نشان دهند. برای مثال کاربران فعال ماهانه توییتر در سه ماهه چهارم سال سقوط کرد و از 326 میلیون به 321 میلیون نفر رسید.  

کاربران Pro-Brexit توییتر همچنین در مورد دیگر مسائل سیاسی داغ در سایر نقاط جهان، از جمله جنبش جلیقه زردها در فرانسه که باعث اعتراضات شدید علیه افزایش قیمت سوخت و هزینه بالای زندگی در کشور شده اند، توییت  هایی را منتشرکرده اند. آنها همچنین لینک هایی از سایت های خبری غیر معتبر مانند UnityNewsNet، AltNewsMedia و UK_ElectionNews را به اشتراک گذاشتند.

/ انتخاب

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.