دولت آمریکا اعلام کرد به شهروندان خود اجازه می‌دهد علیه ده‌ها شرکت کوبایی و دیگر موسسات این کشور که در فهرست سیاه آمریکا قرار دارند شکایت کنند، اما فعلا اجازه پیگرد شرکت‌های خارجی را که با کوبا کسب و کار دارند نمی‌دهد.

دولت آمریکا اعلام کرد به شهروندان خود اجازه می‌دهد علیه ده‌ها شرکت کوبایی و دیگر موسسات این کشور که در فهرست سیاه آمریکا قرار دارند شکایت کنند.
این اقدام نشانگر افزایش فشار آمریکا بر کوباست و به نظر می‌رسد با هدف مجازات کوبا به خاطر حمایت از دولت نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا صورت گرفته باشد.

شکایت در دادگاه‌های آمریکا علیه ده‌ها موسسه و شرکت اروپایی که با خدمات نظامی و اطلاعاتی ارتباط دارند از روز ۱۹ مارس ممکن خواهد بود.

اما دولت آمریکا منع اقدام قانونی علیه شرکت‌های خارجی را که از اموال توقیفی دولت کوبا در دهه ۱۹۶۰ میلادی استفاده می‌کنند دست کم تا ۱۷ آوریل حفظ خواهد کرد.

پیش از این دولت آمریکا در ادامه تلاش‌های خود برای سرنگونی نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا تصمیم گرفت تحریم‌های شدیدی علیه دولت کوبا اعمال کند که از حامیان اصلی دولت ونزوئلا است.

پایگاه شبکه «فاکس نیوز» این خبر را به نقل از منبع آگاه در شورای امنیت ملی دولت آمریکا منتشر کرد و افزود تحریم‌های جدید علیه مقامات کوبا «بسیار شدید و فلج‌کننده» خواهد بود.   / باشگاه خبرنگاران

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.