مرغ بالاتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان، اجحاف است

اقتصادی /
شناسه خبر: 452557

وزیر جهاد کشاورزی گفت:، قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان برای مرغ منطقی است و فروش این کالا با قیمت‌های بالاتر اجحاف به مصرف کنندگان است.

 محمود حجتی در جلسه بررسی وضعیت تامین و توزیع نهاده‌های تولید کالا‌های اساسی که عصر امروز با حضور معاونین و مدیران ارشد این وزارت و روسای سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها برگزار شد، تصریح کرد: با در نظر گرفتن همه عوامل موثر بر تغییر قیمت کالا‌ها و بر اساس آنالیز قیمت‌های سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان برای هر کیلوگرم گوشت مرغ منطقی و منصفانه است و فروش این کالا با قیمت‌های بالاتر اجحاف به مصرف کنندگان است.

وی با اشاره به تامین نهاده‌ها و استمرار تولید گوشت مرغ در کشور اظهار داشت: ۷۰ درصد خوراک مورد نیاز تولید گوشت مرغ مربوط به نهاده ذرت است و در سال جاری این نهاده یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن بیش از پارسال تامین شده و قیمت ذرت در بازار نیز از قیمت‌های مصوب، انحرافی ندارد.

حجتی خطاب به روسای سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها تاکید کرد: با همکاری دستگاه‌های نظارتی، امنیتی و قضایی باید روند تامین تا مصرف نهاده‌های تولید گوشت مرغ به صورت هوشمندانه کنترل و با سوداگری در بازار این کالای اساسی قاطعانه برخورد شود.

وی تصریح کرد: واردکنندگانی که ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالا‌های اساسی دریافت می‌کنند متعهدند این کالا‌ها را با قیمت مصوب و زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی به واحد‌های مرغداری و دامداری تحویل دهند.

حجتی تاکید کرد: نهاده‌ها باید بر اساس ظرفیت تولید به واحد‌های مرغداری اختصاص یابد.

وزیر جهاد کشاورزی، ایجاد و توسعه زنجیره‌های تولید را برای تامین نهاده‌ها و کاهش نوسانات قیمت در بازار ضروری عنوان کرد و افزود: اتحادیه‌ها و تعاونی‌های تولید در بخش کشاورزی باید تقویت و تامین نهاده تا بازاررسانی محصولات کشاورزی توسط تعاونی‌ها انجام شود.

حجتی یادآور شد: با تقویت تعاونی‌های عشایری، امسال ۲۵۰ هزار تن نهاده جو توسط این تعاونی‌ها وارد شده است.

/ باشگاه خبرنگاران جوان

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.