رسانه های فلسطینی بامداد پنجشنبه گزارش دادند که رژیم صهیونیستی اجازه سفر اعضای شورای امنیت به کرانه باختری رود اردن در ماه فوریه (بهمن/ اسفند) را نداده است.

«منصور العتیبی» سفیر دائم کویت در شورای امنیت در این باره گفت: آناتولیا ندانگ (Anatolia ndong) سفیر دائم گینه استوایی در سازمان ملل متحد که ریاست دوره ای شورای امنیت را برعهده دارد، در جلسه پشت درهای بسته این شورا اعلام کرد: اسرائیل پیشنهاد کویت برای دیدار اعضای این شورا از سرزمین های اشغالی در ماه فوریه (بهمن/ اسفند) را رد کرده است.
العتیبی بدون اشاره به جزئیات بیشتر در خصوص سفر اعضای شورای امنیت به سرزمین های اشغالی گفت: رئیس این شورا در این جلسه، گزارشی در خصوص دیدار و رایزنی های روزهای گذشته اش با «ریاض منصور» سفیر فلسطین و «دانی دانون» سفیر اسرائیل در سازمان ملل را ارائه داده است.
نماینده دائم کویت در سازمان ملل متحد با اشاره به این که « به رئیس شورا اعلام کردیم، اسرائیل انجام این دیدار را به صورت کلی رد کرده است»، افزود: با وجود آن که اعضای شورا بارها بر ضرورت سفر به سرزمین های اشغالی تاکید کرده بود، اما این سفر محقق نشد و من نسبت به این موضوع بسیار متاسف هستم.
العتیبی اعزام هیئت شورای امنیت سازمان ملل متحد به کرانه باختری را مشروط به موافقت تمامی 15 عضو آن دانست.
هفته گذشته بود که سفیر فلسطین در سازمان ملل متحد اعلام کرد: کویت درخواستی به ریاست شورای امنیت داده است تا تمهیدات سفر اعضای این شورا در ماه جاری میلادی به کرانه باختری انجام شود.
برخی دیپلمات ها اعلام کردند: آمریکا هیچ گونه اعتراضی به رد درخواست اعضای شورای امنیت از سوی اسرائیل نکرده است.
روی کار آمدن «دونالد ترامپ» و حمایت همه جانبه واشنگتن از تل آویو، موجب گستاخ ترکردن رژیم صهیونیستی در نقض قوانین بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت کرده است.  / ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.