رئیس گروه مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم ایران گفت: اختلافات خانوادگی زیاد شده که ناشی از عدم سلامت جسمانی است. ناراحتی روحی، افسردگی و ..‌ در واقع بیماری جسمی است و تنها راه مبارزه با آن ورود ورزش در دل خانواده‌ها است.

حجت‌الاسلام سید مصطفی محقق داماد، رئیس گروه مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم ایران در نخستین جلسه کمیسیون صلح و ورزش گفت: استنباط من از چند آیه قرآن این است که برای اینکه جامعه صلح طلبی تربیت کنیم و آن را آموزش دهیم باید سوال کنیم چه باید کرد. پاسخ این است که باید از دبستان آغاز کرد و این کاملا روشن است. آموزش و پرورش باید این امر را آموزش دهد اما این کار را نمی‌کند. بچه‌ها باید در مدرسه روحیه پذیرش یکدیگر را داشته باشند. من فکر می‌کنم قرآن قضیه روحیه جسمی و روحی را به هم ضمیمه کرده یعنی تکامل و آرامش روحی در داشتن بدن ورزیده و سالم است.

ورزش روحیه خشونت در جامعه را کاهش می دهد

وی تصریح کرد: همه مسائل قهرمانی مهم است و به ورزشکاران افتخار می‌کنیم‌ اما باید ورزش عمومی شود. اگر قرار باشد فقط حرفه‌ای باشد باعث افتخار است اما اگر ورزش را در توده جامعه وارد کنیم و همه بدانند چقدر روحیه خشونت را کاهش می‌دهد. جامعه ما خشن شده و همه بهم پرخاش می‌کنند. اختلافات خانوادگی زیاد شده که ناشی از عدم سلامت جسمانی است. ناراحتی روحی، افسردگی و ..‌ در واقع بیماری جسمی است و تنها راه مبارزه با آن ورود ورزش در دل خانواده‌ها است.

---

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.