رئیس کمیته ملی المپیک گفت: باور داریم ورزش ایران می‌تواند عامل توسعه اجتماعی کشور باشد، ورزش می‌تواند نشاط، غرور هویت و اعتماد اجتماعی را تقویت کند.

نخستین جلسه کمیسیون صلح و ورزش با حضور سیدرضا صالحی‌امیری، حجت‌الاسلام سید مصطفی محقق داماد، حمیدرضا عارف، شاهرخ شهنازی، فضل‌الله باقرزاده، حجت‌الاسلام نقویان، اورسجی، دهخدا، اصغر رحیمی، قراخانلو، شایسته، دادگر،کیکاووس سعیدی، طاره طاهریان، رضوانی، میراسماعیلی، طباطبایی، قارداشی و جمعی از اهالی ورزش در محل کمیته ملی المپیک آغاز شد.

سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در این نشست اظهار داشت: جمع حاضر نخبگان ورزش هستند. بر عکس تصویر بیرونی کمیته که با مدال شناخته می‌شود در داخل قضاوت بر اساس فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی است. 17 کمیسیون در کمیته فعال هستند و و روسای این کمسیون‌ها در این نشست حاضر هستند. آغاز رسمی کمسیون صلح و ورزش امروز و در این نخستین جلسه است و امیدوارم با نظم و انضباط برای رسیدن به اهداف منظم ادامه یابد. باور داریم ورزش ایران می‌تواند عامل توسعه اجتماعی کشور باشد. ورزش می‌تواند نشاط، غرور، هویت و اعتماد اجتماعی را تقویت کند.

 حضور زنان در ورزش و جامعه مورد توجه است

وی تاکید کرد: ما برای خود تعریف کردیم ورزش باید در تراز بالایی در بین ملت برخوردار باشد و اهداف بزرگ فرهنگی زیادی را با محوریت نقویان دنبال می‌کنیم‌. مسائل محیط زیست به صورت دائم در دستور کار ماست. همچنین حضور زنان در ورزش و جامعه مورد توجه است و در هدف گذاری‌ها در یک دهه آینده با برابری کمی و کیفی زنان در ورزش رو به رو خواهیم بود. برخلاف رقابت‌های سیاسی و طمع‌های اقتصادی، چنین فضایی در ورزش نیست و همه یکدل و یک زبان هستند و هیچ کسی بر دیگری برتری ندارد و همه در یک خانواده برای عزت آن تلاش می‌کنند.

---

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.