تشخیص سلامت محیط با سنسور هوشمند

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 448242

اولین سنسورهوشمند تشخیص سلامت محیط ، بر کیفیت هوا در مناطق مختلف نظارت کرده و میزان آلودگی را به اطلاع کاربر می رساند.

امروزه آلودگی شهرهای بزرگ، سلامت بسیاری از سالمندان و همچنین بیماران قلبی را تهدید می کند. این افراد اغلب بدون اطلاع از میزان آلودگی در مناطق پرخطر حضور پیدا کرده و سلامت خود را بیش از پیش به خطر می اندازند.

برای حل این مشکل یک سنسور هوشمند تشخیص سلامت محیط (Flow Air Quality)طراحی و ساخته شده است که میزان گرد وغبار، گازهای مضر و خطرناک در مناطق مختلف را اندازه گیری کرده و داده ها و اطلاعات حاصله را از طریق تلفن همراه به کاربر ارسال می کند.

این سیستم هوشمند و قابل حمل همچنین میزان گازهای منتشر شده ناشی از مواد شیمیایی خانگی را نیز اندازه گیری کرده و در صورت وجود هرگونه خطری برای سلامت محیط و افراد ساکن هشدار می دهد.

این سیستم همزمان با اندازه گیری میزان آلودگی محیط، داده های ثبت شده را از طریق اینترنت به آزمایشگاه های Plume ارسال می کند. این شرکت بر اساس اطلاعات ثبت شده از میزان آلودگی بیشتر در مناطق مختلف، نقشه ای از مناطق پرخطر و آلوده ترسیم کرده و به کاربر ارسال می کند. کاربر به کمک اطلاعات موردنظر مناطق پرخطر و آلوده را شناسایی کرده و مسیری سالم تر را برای رسیدن به مقصد موردنظر انتخاب می کند.

این سیستم بسیار سبک طراحی شده و به سهولت بر کمربند و کوله پشتی کاربر متصل می شود. تنها کافی است کاربر این سیستم هوشمند را با خود حمل کرده و با روشن کردن آن از میزان آلودگی آن منطقه آگاه شد.

این سنسور هوشمند با یک بند چرمی شیک و رنگ نقره ای براق بسیاری مقرون به صرفه بوده و  همراهی امن برای سالمندان، کودکان و بیماران قلبی بشمار برود. Flow در حال حاضر در وب سایت های عمومی با قیمتی برابر 179 دلار پیش فروش می شود.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.