تأکید "ترامپ" بر توسعه هوش مصنوعی

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 448208

دونالد ترامپ در حال برنامه ریزی است تا مسیرهای دولتی دستیابی به هوش مصنوعی را کوتاه تر کند. این تصمیم پس از آن گرفته شده که ترامپ اخیرا اعلام کرد هر گونه همکاری با شرکت های چینی برای توسعه زیرساخت های مخابراتی ایالات متحده را محدود می کند.

چندین رسانه گزارش داده اند که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به زودی مقام های اجرایی را تحت فشار قرار می دهد تا بر هوش مصنوعی بیش از گذشته تاکید کنند.

یک مقام آگاه در این خصوص می گوید هنوز مشخص نیست ترامپ برای توسعه هوش مصنوعی چه میزان بودجه در نظر دارد اما پیشبینی می شود این فعالیت حداقل بر 5 حوزه تمرکز دارد:

تحقیق و توسعه: از سازمان های تامین مالی فدرال خواسته می شود که در تخصیص سرمایه های  خود "اولویت بندی سرمایه گذاری  های هوش مصنوعی را قائل شوند.

در دسترس بودن منابع: محققان هوش مصنوعی باید به داده های فدرال، الگوریتم ها و سیستم های پردازش کامپیوتری دسترسی داشته باشند.

ایجاد استانداردها: استانداردهای توسعه سیستم های مطمئن، قابل اعتماد، امن، قابل حمل و با همکاری هوش مصنوعی  توسط دفتر کاخ سفید و شورای  سیاست گذاری موسسات استاندارد و فناوری طراحی می شود.

آماده سازی کارگران: سازمان ها افراد را برای تغییرات ناشی از  هوش مصنوعی  از طریق کارآموزی، برنامه های کمک آموزشی و برنامه های آموزشی آموزش خواهند داد.

لینک های بین المللی: ایالات متحده در مورد هوش مصنوعی با کشورهای دیگر همکاری خواهد کرد، اما اطمینان حاصل خواهد کرد که این تکنولوژی به طریقی با ارزش و منافع آمریکا مطابقت دارد

هوش مصنوعی یک اصطلاح کلیدی است که به طور گسترده ای توانایی کامپیوترها را برای کارکردن و تعامل بیشتر با مغز انسان، با توانایی ایجاد ارتباط و نوشتن نتیجه، به جای کار ساده ای از مجموعه ای از دستورالعمل های برنامه نویسی، توصیف می کند. از جمله فناوری هایی که پیشرفت های زیادی را از طریق هوش مصنوعی تجربه کرده اند می توان به تکنولوژی تشخیص چهره و دستیاران دیجیتالی مانند الکسا و سیری اشاره کرد./ انتخاب

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.