چین قوانین سایبری سختگیرانه جدیدی وضع کرد

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 448054

چین قوانین سایبری خود را درباره شرکت‌های محلی سختگیرانه‌تر کرد، به‌طوری که به‌روز‌رسانی قوانین سایبری و امنیتی چین به دولت اجازه می‌دهد بیش از گذشته در روند فعالیت شرکت‌های محلی دخالت کنند.

مقررات جدید که در ماه نوامبر گذشته به‌عنوان قانون امنیت سایبری چین منعقد شد، به سازمان‌های دولتی اجازه می‌دهد که از راه دور در تمامی کسب و کارهای محلی نفوذ کنند، درواقع تمامی کسب و کارهایی را که در حوزه اینترنت فعالیت می‌کنند می‌توان به سادگی رصد و بازرسی کرد.
اگرچه تا پیش از این نیز قوانینی مشابه وجود داشت اما اکنون هر شرکتی که خدمات مربوط به اینترنت را با بیش از پنج رایانه متصل به اینترنت به اشتراک بگذارد، قابل بازرسی خواهد بود.
آژانس دولتی چینی با انجام این آزمایش‌ها برای افزایش نفوذ وزارت امنیت عمومی (MPS) تلاش می‌کند. این سازمان، همان سازمانی است که سیستم تشخیص چهره در سراسر کشور و شبکه دوربین‌های نظارتی را ایجاد کرده است.
بسیاری از کارشناسان سایبری چین نگرانند که این نوع قوانین با این حجم از محدودیت باعث شوند که افراد و شرکت‌ها تمامی ابتکار عمل خود را از دست دهند، چرا که قانون جدید MPS شرکت‌ها را حتی از روند بازرسی مطلع نکرده و ترسی مداوم برای فعالان حوزه اینترنت ایجاد می‌کند.
علاوه بر این، مقررات قانون جدید نیز بسیار مبهم است، مشخص نیست که چینی‌ها مجازند کدام بخش از اطلاعات افراد را کپی کنند و اساساً آیا قوانین جدید شامل شهروندان دیگر کشورها که در چین ساکن هستند نیز می‌شوند یا خیر.

/انتخاب

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.