شبکه تلویزیونی فرانس 24 چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را در سر تیتر خبرهای صبحگاهی امروز ( دوشنبه )خود قرار داد و از تهران گزارش داد: زمانی که امام خمینی(ره)در سال 1979 حکومت شاه را سرنگون کرد و انقلاب اسلامی پیروز شد، کسی تصور نمی کرد این انقلاب 40سال دوام آورد، اما این اتفاق افتاد و امروز گرامی داشت تولد چهلمین سال آن است.

فرانس24دراین باره گزارش داد: هرگز کسی تصور آنرا نمی کرد که انقلاب اسلامی ایران در آن زمان منجر به سرنگونی حکومت سلطنتی شود، امری که باعث شوکه شدن خاورمیانه و جهان شد، زلزله سیاسی که پس لرزهای آن تا به امروز احساس می شود.
خبرنگار فرانس24 از خیابان آزادی تهران تاکید کرد: وقوع انقلاب اسلامی ایران به واقع یک زلزله سیاسی در منطقه بود که پیامدهای آن تا به امروز ادامه دارد.
سیاح افزود: امروز به همین مناسبت راهپیمایی به سمت میدان آزادی که یک نماد در تهران به شمار می رود صورت می گیرد، راهپیمایی سالگرد انقلاب یکی از موارد مهم این روز به شمار می رود.
خبرنگار فرانس24 افزود: تا ساعاتی دیگر ده ها هزار راهپیمایی کننده دربلوار آزادی (خیابان) به سمت این میدان حرکت خواهند کرد و سپس به صحبت های مقامات ایران ازجمله حسن روحانی رئیس جمهوری گوش فرا خواهند داد.
سیاح ادامه داد:از آنجایی که انقلاب اسلامی دشمنانی دارد، حضور مردم به آنها می گوید ما می دانیم که شما نمی خواهید ما اینجا باشیم اما ما همچنان دراینجا ایستاده ایم.
خبرنگار این شبکه تلویزیونی فرانسوی افزود: امسال ایران با مشکلاتی مواجه بوده از جمله با فشارهای اقتصادی و فشارهای سیاسی که بیشتر آنها از سوی رئیس جمهوری آمریکا که در سال 2017 به این منصب دست یافت و پس از آن از توافق هسته ای خارج و تحریم هایی را باردیگر بر ایران اعمال کرد. با این وجود مردم با دشواری هایی که دارند به این راهپیمایی می آیند./ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.