قبادی دانا تاکید کرد

ضرورت ارائه راهکار برای تامین هزینه های شیرخواران رها شده

اجتماعی /
شناسه خبر: 441473

رئیس بهزیستی گفت :ورودی شیرخواران بسیار بالا است و هزینه های بالای درمان شیرخواران در هیچ سرفصلی تعریف نشده است و باید با همکاری وزارت بهداشت،بیمه سلامت و تأمین اجتماعی راهکاری برای آن پیدا کرد.

وحید قبادی دانا در بازدید از شیرخوارگاه «علی اصغر (ع)» مشهد گفت: هزینه‌ و بیمه‌ درمان بستری نوزادان و شیرخواره‌های این مرکز، موضوع خدمات توانبخشی برای کودکان معلول، نحوه‌ تعامل با مراکز قانونی و دستگاه قضایی در خصوص نوزادان رها شده، تعامل با آستان قدس رضوی در زمینه‌ کمک به کودکان رها شده در حرم رضوی و تسهیل فرزندخواندگی از مسائلی بود که مورد بررسی هیأت تخصصی سازمان بهزیستی کشور و مسئولان بهزیستی استان خراسان رضوی قرار گرفت.

قبادی دانا، در این بازدید با تأکید بر اینکه پیشنهادات کارشناسی شده بهزیستی استان در این موارد تدوین و به همراه مستندات به سازمان بهزیستی کشور ارسال شود گفت: تلاش می‌کنیم با تکیه بر تجربیات بهزیستی خراسان رضوی در زمینه‌ تسهیل فرزندخواندگی، این تجربیات را در سطح کشور بکار بگیریم.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان یادآور شد: در خصوص بیمه‌ درمان بستری نوزادان شیرخوارگاه‌ها با سازمان تأمین اجتماعی و وزارت بهداشت رایزنی هایی شده است تا راهکار مناسبی را برای رفع این مشکلات پیدا کنیم.

وی گفت: مسئله هزینه های درمانی بستری کودکان رهاشده را که در حال حاضر با دشواری توسط بهزیستی پرداخت می شود را از طریق وزرات بهداشت و سازمان تأمین اجتماعی پیگیری می کنیم.

قبادی دانا گفت: این درحالی است که ورودی شیرخواران بسیار بالا است و هزینه های بالای درمان شیرخواران در هیچ سرفصلی تعریف نشده است و باید با همکاری وزارت بهداشت،بیمه سلامت و تأمین اجتماعی راهکاری برای آن پیدا کرد./مهر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.