آغاز تحقیقات جدید اف.بی.آی درباره ترامپ

بین الملل /
شناسه خبر: 440674

روزنامه نیویورک تایمز روز گذشته در گزارشی عنوان کرد: اف.بی.آی تحقیقاتی را در مورد اینکه آیا ترامپ شخصا به طور مخفیانه در راستای منافع روسیه فعالیت داشته، آغاز کرده است.

در ادامه این گزارش نیویورک تایمز آمده است: در روزهای پس از اخراج 'جیمز کومی' رئیس پیشین اف بی آی توسط ترامپ، مقامات اعمال قانون امریکا به شدت در مورد رفتار رئیس جمهوری امریکا نگران شدند و تحقیقاتی را آغاز کردند با این محور که آیا ترامپ درچارچوب منافع روسیه و علیه منافع آمریکا فعالیت کرده است.
بازرسان ضد اطلاعاتی می بایست در این رابطه تحقیق می کردند که آیا اقدامات 'دونالد ترامپ' تهدید احتمالی علیه امنیت ملی آمریکا ایجاد کرده است. این عوامل ضد اطلاعاتی همچنین به دنبال روشن شدن این مسئله بوده اند که آیا ترامپ آگاهانه برای روسیه کار می کند یا ناآگاهانه تحت نفوذ روسیه قرار گرفته است.
این تحقیقات اف.بی آی در مورد ترامپ جنبه جنایی دارد.
عوامل و مقامات ارشد اف. بی آی پیش تر تردیدهای جدی در مورد روابط کارزار انتخاباتی سال 2016 میلادی ترامپ با روسیه داشته اند اما پیش از این تحقیقات در مورد ارتباط شخصی رئیس جمهوری آمریکا با مسکو آغاز نشده بود چون مسئله حساسیت زیادی داشت. اما اخراج جیمز کومی توسط ترامپ نگرانی ها را در مورد عملکرد ترامپ و احتمال ارتباط فعالیت وی با روسیه افزایش داد.
مقامات قضایی سابق آمریکا اعلام کردند که عوامل جنایی و ضد اطلاعاتی آمریکا در این تحقیقات در یک ترکیب قرار گرفته اند. برخی کارشناسان می گویند که اگر رئیس جمهوری آمریکا جیمز کومی را برای متوقف کردن تحقیقات درباره ارتباط با روسیه اخراج کرده، این اقدام یک موضوع امنیت ملی محسوب می شود.
هنوز هیچ مدرکی به صورت علنی در رابطه با ارتباط مخفیانه احتمالی ترامپ با روسیه منتشر نشده و مقامات اف بی آی نیز از اظهارنظر در این رابطه امتناع می کنند.

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.