آغاز فعالیت جشنواره تئاتر فجر در زاهدان

استانها /
شناسه خبر: 440623

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان سیستان و بلوچستان از آغاز فعالیت جشنواره تئاتر استانی فجر از روز گذشته درا ین استان خبر داد.

«علیرضا سلمان نژاد» افزود: در روز اول جشنواره ابتدا نمایش خیمه شب بازی به نویسندگی و کارگردانی سیاوش ستاری از تهران طی دو سانس در تالار اصلی تئاتر شهر اجرا شد و میان این ، نمایش اسکارلتی برای لیلی به نویسندگی «سعید بادینی» و کارگردانی مهرداد درگی از زاهدان در تالار اشراق اجرا شد.

وی بیان کرد: در دومین روز از جشنواره ابتدا نمایش خیمه شب بازی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اجرا می شود و پس از آن « خواجه عطا» به نویسندگی «مجتبی سلیمی» و کارگردانی «حسین غلامشاهی» طی دو سانس در تئاتر شهر روی صحنه می رود.  این جشنواره فردا در سومین روز خود با اجرای نمایش هدیه مرموز به نویسندگی و کارگردانی «یاسر خاسب» از تهران در تئاتر شهر پیگیری می شود، بین دو سانس اجرای این گروه، « بی دلان» به نویسندگی سعید بادینی و کارگردانی «علی جامی» از زاهدان در سالن اشراق به روی صحنه می رود.

سلمان نژاد ادامه داد: دوشنبه جشنواره تئاتر فجر با برگزای کارگاه آموزشی تئاتر فیزیکال وارد روز چهارم خود می شود و پس از کارگاه  «پرواز ۷۴۵» به نویسندگی و کارگردانی «مرجان پور غلامحسین» از تهران در دو سانس اجرا می شود و نمایش بی دلان هم اجرای دوم خود را پشت سر می گذارد.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان  سیستان و بلوچستان گفت: طبق برنامه روز سه شنبه پس از برگزاری کارگاه میکرو تئاتر مراسم اختتامیه برگزار و در کنار آن نمایشگاه تخصصی تئاتر دائر می شود./ روزنامه سیستان و بلوچستان

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.