20 هزار تن آهن آلات ارزان قیمت به مناطق زلزله زده کرمانشاه رسید تا خللی در روند بازسازی مناطق زلزله زده ایجاد نشود .

 

از بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه چه خبر ؟

--- 

 حدود 14  ماه از زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه می گذرد وافزایش قیمت مصالح ساختمانی همواره به عنوان یک چالش پیش روی ساخت و ساز واحدهای مسکونی خسارت دیده مطرح بوده است تا جایی که دولت با هدف افزایش نقدینگی زلزله زدگان برای بار دوم اقدام به اعطای 5 میلیون تومان کمک بلاعوض و 10 میلیون تومان تسهیلات کرده است .

اما زلزله زدگان مناطق مختلف کرمانشاه ازافزایش نامتعارف قیمت مصالح ساختمانی گلایه مندهستند و می گویند با این روند نخواهند توانست کار ساخت واحدها را به پایان برسانند .

« رضا خواجه ای » رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه می گوید: برای رفع این دغدغه در حال حاضر 20 هزار تن آهن با قیمت ارزان ودر حد قیمت  سال گذشته وارد مناطق زلزله زده شده و در حال توزیع است  .

هر کیلو آهن ارزان قیمت با  3 هزار تومان دراختیار مردم قرار می گیرد که میزان آهن اختصاص یافته به هر واحد مسکونی با عرف 100 متر مربع 5 تن است .

 خواجه ای می افزاید : با احتساب این 20 هزار تن در مجموع تاکنون 90 هزار تن آهن ارزان قیمت بین متقاضیان توزیع شده است .

وی همچنین تصریح می کند که 20 هزار نفر وام بلاعوض و تکمیلی ثانویه را دریافت کرده اند و مشکلی در این خصوص وجود ندارد .

زلزله زدگان مناطق شهری کرمانشاه  بار دیگر 10 میلیون تومان تسهیلات و 5 میلیون تومان کمک بلاعوض و در روستا  5 میلیون تومان تسهیلات و 5 میلیون تومان کمک بلاعوض می گیرند تا بتوانند نسبت به تکمیل واحد خود اقدام کنند .

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه می گوید: از کل 36 هزار واحد شهری و روستایی که قرار بود نوسازی شود تاکنون کار ساخت 23 هزار و 100 واحد به پایان رسیده و کارساخت  حدود 13 هزار واحد دیگر در مراحل مختلف است .

طبق قول های قبلی «هوشنگ بازوند» استاندار کرمانشاه باید تا پایان امسال کار ساخت همه واحدهای مسکونی روستایی و تا پایان نیمه اول سال 98 کار ساخت همه واحدهای شهری به پایان برسد .

خواجه ای تاکید می کند : اگر مردم همت کنند کاربازسازی زودتر از موعدمقرر به پایان خواهد رسید .

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.