معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 90 درصد حمل بار کشور توسط جاده انجام می‌شود و استان تهران قطب حمل و نقل کشور به شمار می‌آید،از انتقال پایانه نسیم شهر به شهرک حمل و نقل تا دو سال آینده خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی از انتقال پایانه نسیم شهر به شهرک حمل و نقل تا دو سال آینده خبر داد و گفت: این کار باعث می‌شود حمل و نقل استان تهران هم ایمن شود و هم اینکه هزینه کمتری داشته باشد.
عبدالهاشم حسن‌نیا در مراسم بهره‌برداری از فاز یک شهرک حمل و نقل اظهار کرد: 90 درصد حمل بار کشور توسط جاده انجام می‌شود و استان تهران قطب حمل و نقل کشور به شمار می‌آید.

وی تصریح کرد: حدود 25 هزار کامیون در سطح استان تهران وجود دارد که آلودگی‌های زیادی را بوجود می‌آورند. برای حل این مسئله شهرک حمل و نقل با پتانسیل 300 شرکت جانمایی می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این شهرک جایگزین پایانه نسیم‌شهر می‌شود گفت: با توجه به قرار گرفتن این شهرک در کریدور شمال جنوب و همچنین آزادراه‌های معتبر و فرودگاه‌ها، حمل و نقل علاوه بر اینکه ایمن خواهد شد هزینه کمتری را نیز به دنبال خواهد داشت.

حسن نیا با بیان اینکه هم اکنون 7 شرکت در این شهرک فعالیت خود را آغاز کرده‌اند تصریح کرد: تا دو سال آینده پایانه نسیم شهر به این شهرک منتقل می‌شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای با بیان اینکه به دنبال مکانیزمی قانونی برای انتقال شرکت‌ها از پایانه نسیم‌شهر هستیم گفت: هزینه آسفالت شهرک حمل و نقل حدود 50 میلیارد تومان است که بخشی از آن را دولت متقبل خواهد شد.

وی همچنین از پیگیری تامین برق و آب شهرک حمل و نقل خبر داد./تسنیم

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.