ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه در گفتگو با شبکه «سی نیوز» در پاسخ به پرسشی در مورد رویکرد نیروهای فرانسوی در سوریه پس از خروج نیروهای آمریکایی گفت راه حل سیاسی پیش شرط خروج فرانسه خواهد بود.

وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد نیرو‌های فرانسوی قصد دارند زمانی از سوریه خارج شوند که راه حلی سیاسی در این کشور پیدا شده باشد.
وزیر امور خارجه فرانسه که روز پنجشنبه در برنامه صبحگاهی شبکه «سی نیوز» حاضر شده بود، توضیح داد نیروهای فرانسوی قصد دارند زمانی از سوریه خارج شوند که راه حلی سیاسی در این کشور پیدا شده باشد.

ژان ایو لودریان افزود: «ما در عراق حضور داریم، ما حضور خیلی کمرنگی در سوریه در کنار آمریکایی ها داریم. بدیهی است وقتی راه حلی سیاسی وجود داشته باشد، ما از آنجا خارج خواهیم شد.»

وزیر امور خارجه فرانسه تأکید کرد جنگ با داعش پایان نیافته است و اعضای داعش به صورت مخفیانه هنوز در سوریه و عراق حضور دارند.

وی گفت: «داعش هنوز به طور کامل شکست نخورده است. این جنگ باید تا پایان ادامه پیدا کند و دغدغه اصلی فرانسه این است. اگر فرانسه در آنجا حضور دارد، در ائتلاف ضد داعش، به این علت است که با تروریسم داعش می جنگند، تروریسمی که کشور ما را در سال های اخیر تحت تأثیر قرار داد.»  / باشگاه خبرنگاران

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.