وقتی شادی برد تیم ملی به یک ساعت هم نکشید

یادداشت/ یک سوزن به خودمان، یک جوالدوز به دیگران

ورزشی /
شناسه خبر: 439901

به نظر می‌رسد همه از حل مشکل بین کی‌روش و برانکو ناامید شده‌اند! احتمالاً برانکو و کی‌روش تا زمانی که در فوتبال ایران هستند، به این مسیر خود ادامه دهند!

1- تیم ملی جام ملت‌ها را با یک برد خوب مقابل یمن آغاز کرد. بردی که هم 5 گل دیدنی داشت و هم باعث شد تا لرزه به اندام حریفان بیفتد. طبیعی بود که بسیاری از ایرانیان فوتبالدوست و حتی آنهایی هم که چندان دنیای توپ گرد را دنبال نمی‌کنند، از پیروزی پر گل ایران خوشحال بودند و این موضوع از انعکاس بازی و گل‌های ملی‌پوشان در فضای مجازی کاملاً مشخص بود، اما تنها نیم ساعت بعد از پایان بازی، این شور و شعف دوباره طعم تلخ و گسی به خود گرفت.
 
2- بازهم اتفاق همیشگی! یکی از طرفین جمله‌ای می‌گوید و طرف مقابل تندتر پاسخ می‌دهد. دوگانه کی‌روش و برانکو، 3، 2 سالی است که در فوتبال ایران به وجود آمده. گاهی کی‌روش به برانکو می‌تازد و گاهی مرد کروات شروع کننده جدال می‌شود. دیگر مهم نیست که کدام اول ماجرا را شروع کرده‌اند. موضوع کسالت‌آور شده و حوصله علاقه‌مندان به فوتبال را سر برده است. اما اگر بخواهیم منصفانه به اتفاق روز بازی با یمن بپردازیم، باید گفت که از برانکو درباره دوستی‌اش با سرمربی عراق سؤال شده و او هم بدون کنایه این موضوع را تأیید و در ادامه تلویحاً برای تیم ملی آرزوی موفقیت کرد اما مرد پرتغالی باز هم واکنشی تند و عجیب به حرف‌های برانکو داشت تا فضای بسیار خوبی که پس از برد شیرین برابر یمن به دست آمده بود، به هم بریزد و هواداران حتی برای یک ساعت هم نتوانند از برد ایران خوشحال باشند.
3- کی‌روش در حالی این صحبت‌ها را مطرح کرد که خود او در آستانه جام ملت‌ها درخواست کرد که همه پرچم‌های سفید صلح را بالا ببرند و به موفقیت تیم ملی فکر کنند. پیشکسوتانی مانند علی دایی، احمدرضا عابدزاده و مهدی مهدوی کیا هم دعوت او را برای بودن در کنار تیم ملی اجابت کردند و حتی خداداد عزیزی همیشه منتقد هم اعلام کرد که پس از برد تیم ملی فریاد شادی سر می‌دهد. اما کی‌روش که چند روز پیش هم در مصاحبه‌ای کنایه‌آمیز از مهدی تاج خواسته بود تا کروکودیل‌ها را از تیم ملی دور کند، باز هم پرچم صلح را پایین آورد تا دعوا دوباره آغاز شود و روز از نو، روزی از نو!
4- «یک سوزن به خودت بزن، یک جوالدوز به دیگران.» این یک ضرب‌المثل قدیمی است. واقعیت این است من نگارنده و تعدادی از همکاران خبرنگار و روزنامه‌نگار هم مقصر هستیم. از امارات اخبار خوبی به گوش نمی‌رسد. حتی اگر سؤالات سفارشی برای پرسیدن از کی‌روش به چند خبرنگار داده نشده باشد و سؤال به ذهن خود خبرنگار رسیده باشد، باز هم مطرح کردن آن دردی را دوا نمی‌کند. اینکه خبرنگار دنبال سؤال چالشی باشد و موضوعی را بپرسد که پاسخ خوبی را هم از آن بگیرد، یک کار بسیار حرفه‌ای است. آیا درست است که مطرح شود برانکو گفته با سرمربی عراق دوست است و صحبت کامل او مطرح نشود؟
5- حقیقت این است که به نظر می‌رسد همه از حل مشکل بین کی‌روش و برانکو ناامید شده‌اند! احتمالاً برانکو و کی‌روش تا زمانی که در فوتبال ایران هستند، به این مسیر خود ادامه دهند اما خواسته بسیاری از فوتبالدوستان ایرانی این است که آنها دیگر درخصوص هم حرف نزنند. نه برانکو نظرش را درباره تیم ملی بگوید و نه کی‌روش حرفی از برانکو بزند. این خواسته زیادی نیست. خواسته‌ای برای آرامش فوتبال و رسیدن به قهرمانی در جام ملت‌ها./ روزنامه ایران

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.