کاخ سفید باید آماده زلزله شود!

بین الملل /
شناسه خبر: 433606

در ادامه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات 2016 ریاست‌جمهوری آمریکا، مجلس سنای این کشور قرار است در هفته جاری گزارش مفصلی از نحوه فعالیتهای روسیه برای اثرگذاری بر نتیجه این انتخابات منتشر کند.

سنای آمریکا قرار است جزئیات بیشتری درباره ادعای چگونگی کمک روسیه به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ منتشر می‌کند.
روزنامه واشنگتن پست با اعلام این خبر مدعی شد به پیش‌نویس این گزارش دست یافته است. این گزارش نتیجه مطالعه و بررسی میلیونها مطلب در رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر، فیسبوک، گوگل است که در اختیار کمیته اطلاعات سنا قرار گرفته است.

به ادعای واشنگتن پست، این گزارش جزئیات بیشتری درباره تلاشهای آشکار «آژانس تحقیقات اینترنتی» دولت روسیه برای تقویت کارزار تبلیغاتی دونالد ترامپ در انتخابات 2016 و اختلاف‌افکنی در بین رأی‌دهندگان آمریکایی از طریق انتشار مداوم مطالبی در خصوص مسائلی مانند نژادپرستی، و خشونت حاصل از آزادی حمل سلاح، ارائه می‌دهد.

مقامات حزب دموکرات و سازمانهای اطلاعاتی آمریکا از زمان تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا تاکنون مدعی دخالت روسیه در این انتخابات به نفع پیروزی دونالد ترامپ هستند. این پرونده اکنون ابعاد گسترده‌ای به خود گرفته و حتی بسیاری از تحلیل‌گران احتمال استیضاح ترامپ را دور از انتظار نمی‌دانند، به‌ویژه اینکه حزب دموکرات موفق شد در انتخابات میان‌دوره‌ای اخیر مجلس نمایندگان اکثریت کرسی‌ها را کسب کند.

دولت روسیه بارها  اتهام دخالت در فرآیند انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا را رد کرده‌ است.  / باشگاه خبرنگاران

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.