«ارکستر ملی ویژه ایران» با حضور «لوریس چکناواریان» آهنگساز و رهبر ارکستر، «فاطمه عباسی» معاون توسعه و پیشگیری، «افزوز صفاری فرد» مدیرکل دفتر مراکز توانبخشی روزانه و توانپزشکی،«مصطفی سراج» مدیرکل دفتر مراکز توانبخشی و مراقبتی، «جمال زنگیشه» مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور و جمعی از هنرمندان عرصه موسیقی و تئاتر عصر جمعه 23 آذر ماه در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.

اخبار اجتماعی ایران/ «مریم گیلاسیان» متخصص موسیقی‌درمانی و سرپرست «ارکستر ملی ویژه ایران» گفت: موسیقی برای بچه‌ها مثل یک معجزه است به‌ویژه برای بچه‌هایی که مشکل ذهنی دارند.

متخصص موسیقی‌درمانی و سرپرست «ارکستر ملی ویژه ایران» با اشاره به اینکه بیش از ۱۷ سال در حوزه موسیقی‌درمانی فعالیت‌هایی را در شهر گرگان انجام داده است گفت: ما در مرکزی که متمرکز بر این موضوع تاسیس شده تلاش می‌کنیم تا افراد کم‌توان ذهنی بالای ۱۴ سال را با محوریت موسیقی تحت پوشش خود قرار دهیم و موفق شدیم طی دو سال گذشته ارکستر ملی «ویژه» را تاسیس کنیم.

گیلاسیان با بیان اینکه در این مدت کنسرت های متعددی در شهر گرگان برگزار شده است گفت: همین موضوع منجر به این شد تا مذاکراتی را با مدیران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل بهزیستی استان گلستان داشته باشیم، که در نهایت با موافقت آنها پیش‌زمینه تشکیل ارکستر از گرگان و شهرهای دیگر کشور آغاز شد.

وی با بیان اینکه اعضای این گروه را افرادی که دارای آسیب‌هایی چون کم‌توانی ذهنی، معلولیت جسمی_حرکتی، اوتیسم، نابینایی تشکیل می دهند گفت: همین قدر که ارکستر ملی ایران برای کشور مهم است، این ارکستر ویژه هم می‌تواند دارای اهمیت باشد؛ البته با شرایط خاص خودشان.

با اشاره به اینکه تمرینات ارکستر طی ماه‌های گذشته به شکلی ویژه انجام می‌شد، گفت: صادقانه می‌گویم که برای راه‌اندازی چنین ارکستری ما همراه با بچه ها تمرینات شبانه روزی را انجام دادیم که بتوانیم به سهم خود فضایی را برای ارائه کارهای هنری این عزیزان  ایجاد کنیم.

متخصص موسیقی‌درمانی و سرپرست «ارکستر ملی ویژه ایران» در پایان با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی متولی امر خدمت رسانی به معلولین در کشور است یادآور شد:  سازمان بهزیستی کشور سهم بسزایی را برای تشکیل و اجرای این ارکستر، با اثبات این موضوع که معلولیت، محدودیت نیست انجام داده است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.