وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد:‌ قیمت هر کیلو مرغ حول و حوش ۱۰ هزار تومان است و بیشتر از این، احجاف در حق مصرف‌کننده است. ارزیابی‌های ما و سازمان حمایت نیز همین است. در حال پیگیری هستیم تا قیمت‌ها بر همین اساس باشد.

 محمود حجتی ظهر امروز در پایان نشست هیات دولت، در جمع خبرنگاران درباره کاهش قیمت محصولات لبنی گفت: قیمت خرید شیر از دامدار دو هزار تومان است. درخصوص قیمت لبنیات و فرآورده‌های لبنی نیز سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و سایر دستگاه‌های باید پیگیری کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قیمت مشخصی درخصوص محصولات لبنی اعلام نشده است؟ اظهار داشت: این قیمت وجود دارد. قیمت هر لیتر شیر از دامداری دو هزار تومان است و براساس آن، قیمت محصولات لبنی پرمصرف باید دربیاید که قطعا قیمت کنونی بیشتر از قیمتی است که باید باشد. سازمان حمایت باید این قیمت را مشخص کند و بر آن نظارت کند.

این عضو دولت دوازدهم درخصوص قیمت مرغ نیز تصریح کرد: قیمت هر کیلو مرغ حول و حوش ۱۰ هزار تومان است و بیشتر از این، احجاف در حق مصرف‌کننده است. ارزیابی‌های ما و سازمان حمایت نیز همین است. در حال پیگیری هستیم تا قیمت‌ها بر همین اساس باشد.

حجتی در پاسخ به این سوال که عرضه کالاها با قیمت دولتی برای متعادل‌سازی بازار انجام می‌شود؟ خاطرنشان کرد: به خاطر بالا رفتن قیمت‌ها، هم‌اینک از ذخایر موجود، مرغ منجمد در حال عرضه به بازار است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد که افراد با در دست داشتن کارت ملی، گوشت منجمد می‌توانند بگیرند؟ ابراز داشت: این مسئله به خاطر آن است که عده‌ای گوشت یارانه‌ای را می‌گرفتند و سپس این گوشت‌ها را در بازار آزاد تزریق می‌کردند. برای آنکه این گوشت یارانه‌ای گروه‌های بیشتری از مردم را شامل شود، این محدودیت ایجاد شده است./ایلنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.