کشتی‌های اوکراینی به حمله تهدید کرده بودند

بین الملل /
شناسه خبر: 431262
  کشتی‌های اوکراینی به حمله تهدید کرده بودند

یک مقام ارشد نیروی دریایی روسیه اعلام کرد کشتی‌های اوکراینی یک ماه پیش از درگیری دریایی کی‌یف و مسکو در تنگه کرچ، در دریای آزوف دست به انجام اقدامات تحریک‌آمیز زده بودند.

یک مقام ارشد نیروی دریایی روسیه اعلام کرد کشتی‌های اوکراینی یک ماه پیش از درگیری کی‌یف و مسکو در تنگه کرچ، در دریای آزوف به انجام اقدامات تحریک‌آمیز دست زده بودند.
دریاسالار الکسی والسکی، معاون اول رئیس نیرو‌های گارد ساحلی سرویس امنیت فدرال روسیه در جلسه روزانه در اشاره به اقدام تحریک‌آمیز اوکراین پیش از حادثه تنگه کرچ گفت: دو ناو زرهی اوکراینی یک کشتی که پرچم بلغارستان بر روی آن نصب شده بود را از بندر اوکراینی ماریوپول و هنگام گذشتن از تنگه کرچ همراهی کردند.

والسکی خاطرنشان کرد که هیچ گزارشی مبنی بر وجود کشتی‌های روس که برای ناو‌ها و کشتی‌های جنگی اوکراینی مزاحمت ایجاد کنند یا تهدید محسوب شوند مخابره نشده بود.

وی افزود: بدون شک پل کرچ (بین کریمه و منطقه کراسنودار) هدف اصلی تحرکات اوکراین بوده است. او سپس به اظهارات مقامات اوکراینی درباره لزوم تخریب این پل اشاره کرد.

این مقام روس ادامه داد: در طول عملیات، کشتی‌های اوکراینی تهدید کردند در مقابل کشتی‌های گارد ساحلی روسیه از زور استفاده خواهند کرد و اسلحه خود را به حالت آماده درآوردند.

سه کشتی اوکراینی ۲۵ نوامبر پس از تجاوز به آب‌های روسیه و حرکت در تنگه کرچ (ورودی دریای آزوف) و بعد از آن که به هشدار‌ها مبنی بر توقف توجه نکردند، بوسیله نیروی دریایی روسیه توقیف و ملوانان آن‌ها بازداشت شدند. ۲۴ نظامی اوکراینی حاضر در این کشتی‌ها از سوی دادگاهی در کریمه به تحمل دو ماه حبس محکوم شدند.

اوکراین در واکنش، به مدت ۳۰ روز در مرز‌های دو کشور حکومت نظامی اعلام کرد. پترو پروشنکو، رئیس‌جمهور اوکراین نیز اعلام کرد مردان روس از ۱۶ تا ۶۰ ساله حق ورود به کشورش را ندارند.  / باشگاه خبرنگاران

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.