طاهر موهبتی، مدیرکل سازمان بیمه سلامت گفت: نخستین همکاری ما با کشور ترکیه در حوزه سلامت است، دوستان ما در ترکیه نسبت به نظام سلامت بیگانه نیستند.

اخبار اجتماعی ایران/ طاهر موهبتی در مراسم امضای تفاهم نامه مشترک بین سازمان بیمه سلامت و یک شرکت ترکیه‌ای که در ساختمان بیمه سلامت برگزار شد، اظهار کرد: این اولین همکاری ما با کشور ترکیه در حوزه سلامت است؛ طرح تحول سلامت یکی از برنامه‌های موفق دولت است که با کمک حوزه سلامت ترکیه شروع شده است، خوشبختانه نظام سلامت مشابهی با ترکیه داریم.

موهبتی بیان کرد: دوستان ما در ترکیه نسبت به نظام سلامت بیگانه نیستند و این یکی از وظایف آنها است که در حوزه سلامت فعالیت کنند؛ موضوع الکترونیکی شدن خدمات در ترکیه در مجموعه کشوری مورد توجه قرار گرفته است و خوشبختانه مقدمات خوبی را در کشور ترکیه پشت سر گذاشته‌ایم.

مدیرکل بیمه سلامت ادامه داد: با کمک مهندسی داخل کشور کارهای آزمایشی خوبی را در حوزه سلامت کرمان و اصفهان انجام داده‌ایم که این به نظام سلامت کمک زیادی می‌کند؛ یکی از توجهاتی که همکاران حوزه آی تی داشته‌اند از تخصص کشورهای دیگر استفاده کرده‌اند، برهمین اساس تیمی از وزارت بهداشت عازم کشور ترکیه شده‌اند.

ظرفیت ترکیه برای  استقرار نظام سلامت

وی افزود: در گزارشاتی که تیم وزارت بهداشت تهیه کرد استقرار نظام سلامت در ترکیه مورد توجه قرار گرفت به عبارت دیگر این گزارشات از ظرفیت این کشور برای اجرای نظام سلامت خبر داد، به دلیل اینکه نظام سلامت نزدیک به همی داریم  مبنای خوبی برای همکاری داشتیم، امیدوارم گام‌های اجرایی هم در این راستا برداشته شود.

مدیرعامل بیمه سلامت گفت: با شناختی که از دکتر شاهین مدیرعامل شرکت ترکیه‌ای داریم امیدواریم سال دیگر شاهد اتفاقات خوبی در راستای این همکاری‌ دو جانبه در حوزه سلامت باشیم و حتما در این مدت آشنایی بیشتری پیدا خواهیم کرد و توان داخلی ما به کار گرفته خواهد شد.

موهبتی اظهار کرد: به کارگیری  IT در حوزه سلامت نسبت به حوزه‌های دیگر کار سخت تری دارد و عظم جدی تری می‌خواهد و حتما مخالفت‌هایی در برابر این کار بزرگ خواهیم داشت، اما هرچی مخالفت‌ها بیشتر باشد موفقیت بیشتری خواهیم داشت.

وی گفت: خوشبختانه تمایلی که در مردم و شرکای این همکاری دیده می‌شود نشان از هماهنگی و عظم راسخ برای ارتقای نظام سلامت است و امیدوارم در کشور‌های جمهوری اسلامی بیشتر شاهد این اتفاقات باشیم./ باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.