۲۵ آذر مهلت ثبت‌نام در آزمون ارشد به پایان می رسد

اجتماعی /
شناسه خبر: 431084
  ۲۵ آذر مهلت ثبت‌نام در آزمون ارشد به پایان می رسد

حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام بیش از ۱۹۳ هزار نفر در آزمون دکتری خبر داد.

اخبار اجتماعی ایران/ حسین توکلی با اعلام این خبر گفت: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی که از روز ششم آذر ماه سال ۹۷ از طریق سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شده بود با توجه به مهلت تمدید شده روزپنجشنبه ۱۵ آذر ماه ۹۷ پایان پذیرفت.

او افزود: بر اساس آمار اولیه اعلام شده تعداد ۱۹۳ هزار و ۶۷۱ نفر برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۸ ثبت نام کرده‌اند. بدیهی است آمار نهایی متعاقبا اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه زمانی اعلام شده این آزمون در روز جمعه سوم اسفند ماه۹۷ در هفت گروه آموزشی و ۲۴۵ کدرشته امتحانی در حوزه‌های مربوط برگزار خواهد شد.

 تعداد ثبت شدگان در آزمون کارشناسی ارشد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص آخرین آمار از ثبت نام کارشناسی ارشد گفت: ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ برای تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین اولین مرحله بیست و چهارمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور می‌تواننداز طریق سایت سنجش آموزش کشور ثبت نام کنند که از ساعات ۱۱ صبح روز جمعه ۱۶ آذر آغاز و تا ۲۵ آذر ما ادامه دارد.

توکلی یادآور شد: تا ساعت ۸ صبح امروز شنبه ۱۷ آذر ماه ۹۷ تعداد ۱۱ هزار و ۵۳۵ نفر در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ ثبت نام کرده‌اند.

وی گفت: ثبت‌نام منحصرا به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org در ۶ گروه آموزشی و ۱۲۶ کدرشته انجام می‌گیرد. هزینه ثبت نام ۴۵۰ هزار ریال (۴۵ هزار تومان) است که افراد باید با کارت‌های شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیک آن فعال است آن را پرداخت کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش خاطرنشان کرد: افرادی که دارای شرایط اعلام شده باشند، می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) متقاضی ثبت‌نام شوند.آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۵ و ۶ اردیبهشت ۹۸ برگزار خواهد شد./ ایلنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.