یک مقام بلندپایه دولتی آمریکا و یک منبع آگاه به ان‌بی‌سی نیوز گفت پس از کناره‌گیری نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل، نقش سفیر آمریکا در سازمان ملل یک بار دیگر در رده اعضای غیرکابینه دولت خواهد بود.

یک مقام بلندپایه آمریکا گفت پس از کناره‌گیری نیکی هیلی، نقش سفیر آمریکا در سازمان ملل یک بار دیگر در رده اعضای غیرکابینه دولت خواهد بود.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، روز جمعه اعلام کرد او هدر نائورت، سخنگوی وزارت امور خارجه و مجری سابق فاکس‌نیوز، را برای جایگزینی هیلی نامزد کرده است.

نائورت که فاقد تجربه دیپلماتیک رسمی است باید به تایید سنا برسد، اما او از جایگاه رسمی که هیلی در دولت ترامپ داشت بهره نمی‌برد.

کاخ سفید به درخواست‌ها برای اظهارنظر درباره این گزارش پاسخ نداد.

نقش سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد در کابینه این کشور در طول سال‌ها به دلیل احتیاط‌های فردی روسای جمهور آمریکا مرتبا تغییر کرده است. رونالد ریگان، بیل کلینتون و باراک اوباما، رؤسای جمهور پیشین آمریکا، نماینده این کشور را در سازمان ملل از جمله اعضای کابینه خود برشمرده بودند، اما جورج بوش و جورج بوش پدر خیر. هیلی نیز در دولت ترامپ جزء اعضای کابینه آمریکا به شمار می‌آمد.  / باشگاه خبرنگاران