وزیر ارتباطات در جمع استارتاپ ها در آذربایجان:

وزارت ارتباطات در کنار فعالان کسب و کارهای حوزه ICT است

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 430918

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که برای شرکت در نمایشگاه باکوتل 2018 به آذربایجان سفر کرده بود در جمع استارتاپ ها و شرکت های حاضر در باکوتل گفت: سهم صادرات ما در حوزه ICT بسیار کم است اما وزارت ارتباطات با تمام توان در کنار فعالان کسب و کارهای حوزه ICT قرار دارد تا زمینه برخورداری از مزایای یک بازار منطقه ای ۴۰۰ میلیونی را هموار کند.

محمد جواد آذری جهرمی افزود: در شرایطی که بیشتر کالاها و خدمات ما از کشورهایی وارد می شود که امکان صادرات به آنها را نداریم، ناچاریم برای ایجاد تعادل، روابط خود را با کشورهای همسایه افزایش دهیم تا همه با هم رشد کنیم. وی با اشاره به اینکه بیش از یک سال است به طور خاص در صدد تقویت روابط با کشورهای منطقه در این حوزه هستیم، افزود: در این سفر قرار شد یک مرکز توانمند سازی استارتاپ ها را به همراه کشورهای روسیه، ترکیه و آذربایجان به صورت منطقه ای ایجاد کنیم تا این روابط بیش از پیش تحکیم شود.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه باید قواعد حضور در بازار های جهانی و کشورهای مختلف را یاد بگیریم گفت: نمایشگاه به عنوان وسیله ای برای دستیابی به هدف بازارهای جهانی است و برای دستیابی به این هدف باید با مطالعه و بررسی، پتانسیل های موجود را قبلا سنجیده و ظرفیت های خود را بالا ببریم

وی افزود: کشور ما با وجود  توان علمی و پزشکی بالا و با توجه به اینکه به عنوان توریسم سلامت، مورد اقبال همسایگانی چون آذربایجان قرار دارد، اما به دلیل نقص در ارایه خدمات مطلوب، اغلب نمی توانیم رضایت آنها را فراهم کنیم.

آذری جهرمی تاکید کرد: استارتاپ ها می توانند با تقویت حضور و عملکرد خود ، مشکلات و موانع را در این زمینه ها مرتفع و خدمات دهی را تسهیل کنند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.